ED: Michał Maroński, zastępca burmistrza Buska-Zdroju zdał egzamin i został radcą prawnym - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Michał Maroński, zastępca burmistrza Buska-Zdroju zdał egzamin i został radcą prawnym

14 września 2023 | Echo Dnia Michał Kolera 12.09.2023 | infoBusko.pl Jarosław Kruk 14.09.2023 | | 16 komentarzy

Michał Maroński, zastępca burmistrza Buska-Zdroju, pochwalił się na Facebooku swoim najnowszym osiągnięciem. Uzyskał tytuł radcy prawnego. – informuje 12.09.2023 portal Echo Dnia

Michał Maroński, wiceburmistrz Buska-Zdroju, został… radcą prawnym / źródło: fb Michał Maroński| Echo Dnia♂

„Nie ma łatwej ani krótkiej drogi. Na niektóre momenty w życiu czeka się i pracuje latami. Od dzisiaj oficjalnie Radca Prawny Michał Maroński” – czytamy na profilu wiceburmistrza.

Skąd pomysł na taką specjalizację?
To zwieńczenie pewnego etapu w moim życiu, bo ukończyłem studia prawnicze, ale później nie przystąpiłem do aplikacji. Teraz nadarzyła się okazja, by zdać egzamin. Cały urlop poświęciłem na naukę, gdyż to bardzo trudny sprawdzian. Udało się i uzyskałem tytuł zawodowy radcy prawnego – mówi Michał Maroński.

Egzamin radcowski trwa cztery dni. Pierwszego dnia jest prawo cywilne, drugiego prawo karne, trzeciego – prawo gospodarcze, czwartego – prawo administracyjne.

Każdą dziedzinę trzeba dokładnie opanować. Miałem o tyle łatwiej, że prawo na bieżąco przewija się przez moją codzienną pracę, zwłaszcza prawo administracyjne. Jednak do egzaminu musiałem powtórzyć sobie wiedzę ze studiów – dodaje Michał Maroński.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

16 odpowiedzi na “ED: Michał Maroński, zastępca burmistrza Buska-Zdroju zdał egzamin i został radcą prawnym”

 1. Szwagier pisze:

  Znam taką jedną Magdę, radną i pożal się Boże członek zarządu. Też radca prawny. Ale tak niekompetentna jak ona to moje oczy nie widziały, uszy nie słyszały. Mam pewność, że podobnie jest z Michałem.
  Michałowi najlepiej wychodzi pod…nie drugiego, choćby był burakiem ze Zbludowic.

 2. Mieszkaniec pisze:

  To mieszkańcy Gminy Busko Zdrój powinni być dumni i szczesliwi. Burmistrz Sikora magister a wiceburmistrz Maroński, magister prawa, został radca prawnym. Hura!

 3. Ucz się chłopie ucz, bo nauka to do wladzy klucz pisze:

  Wiceburmistrz Maroński podniósł poprzeczkę. Niedługo, sądzę, że przed wyborami Samorządowym wiosna 2024, dowiemy się, że burmistrz Waldemar Sikora obronił doktorat!

 4. Sukcesja pisze:

  Śmiejcie się ale jak stary powie że już mu wystarczy to młody jest murowanym faworytem w wyborach.

 5. Plagyat pisze:

  ” To mieszkańcy Gminy Busko Zdrój powinni być dumni i szczesliwi. Burmistrz Sikora magister a wiceburmistrz Maroński, magister prawa, został radca prawnym. Hura!” wygląda, że Mieszkaniec jest obeznany w dyplomach buskich burmistrzow. Brawo. Czy zatem mogły Mieszkaniec zdradzić czego to magistrem jest Pan Burmistrz Waldemar Sikora i jaka uczelnia wydała mu dyplom? Pan Burmistrz Maroński nie robi z tej wiedzy tajemnicy, więc i burmistrz Sikora nie będzie miał chyba nic przeciwko temu by podać informacje o jego wykształceniu do wiedzy mieszkańców Buska. Czekam z niecierpliwością na te wiadomości.

 6. Ɓenek pisze:

  To teraz radcowie pracujący w umig do zwolnienia i już będzie oszczędność w kasie gminy , ale burmistrz umie tylko wydawać ludzkie pieniądze ciężko zapracowane przez podatników. Oby do kwietnia i może następca nie będzie się jąkał i mówił eee……

 7. Eliza pisze:

  Waldemar to magister nie byle jaki. Wystarczy go posluchac jak na narodowym czytaniu w parku czytał 'Nad Niemnem’ by się o tym przekonać.

 8. xcv pisze:

  Faktycznie wielkie wydarzenie! Napisze tylko tyle albo aż tyle MALI LUDZIE SZCZYCĄ SIE TYM!!!! przeciez w Polsce tysiące jest prawników widział ktoś, żeby sie z tym tak obnosić z zdanego egzaminu. Przecież to żenada!!!

 9. uczta duchowa pisze:

  słuchałam Waldusia i przyznam, że Nad Niemnem w jego interpretacji brzmiało dla mnie niczym wysokich lotów poezja

 10. Gloria pisze:

  Gratuluję Panie Michale! Moje słowa uznania! To Pan powinien kierować naszą piękna Gminą! Mam nadzieję, że wkrótce tak będzie!

 11. BRR pisze:

  macie racje po co ten Waldemar rwie się do czytania publicznego jak on nawet nie rozumie co czyta , a co do wymowy TO MASAKRA . CHŁOPIE OSZCZEŚĆ WSTYDU.

 12. mpk pisze:

  maronski pojechał do Staszowa bronić burmistrza a co sie dzieje z jego małżeństwem,? żona pracuje u pana Jarubasa ?

 13. Stan pisze:

  📖 siwemu moim zdaniem to bardziej by pasowało nazwisko Bełkot 😂

 14. Paweł pisze:

  Mnie najbardziej przypadły do gustu ”aniołki Waldiego” ładnie czytały i jeszcze ładniej się prezentowały.

 15. Wojciech pisze:

  Gratuluję!

 16. Tomasz Niewierny pisze:

  ”Cały urlop poświęciłem na naukę, gdyż to bardzo trudny sprawdzian. Udało się i uzyskałem tytuł zawodowy radcy prawnego.” Wszystko wygląda pięknie. Dla mnie jednak to wygląda zbyt pięknie. Mam znajomych, których 29 letnia córka, ukończyła kilka lat temu prawo. Dziewczyna robi studia doktoranckie i równolegle robiła aplikację radcowską i niedawno przystępowała do egzaminu radcowskiego i go zdała. Ale ta dziewczyna cały czas miała i ma kontakt z prawem, z nauką, ma wytrenowaną pamięć i umysł, jest na bieżąco, itp. I mimo to do egzaminu radcowskiego zakuwała bodaj pół roku! Tymczasem wiceburmistrz Michał Maroński, który ma już chyba z 40 lat, studia ukończył więc z 15 lat temu i od tamtego czasu wydaje mi się, że kontakt z prawem miał luźny lub pobieżny, oświadcza, że jemu wystarczył tylko miesiąc nauki podczas urlopu by zdać jak sam przyznaje bardzo trudny egzamin radcowski. Nie mówię, że to nie jest prawda, że to jest możliwe, ale mówię, że dla mnie to jest zbyt piękne. Tym bardziej, że wiceburmistrz Michał Maroński z całym szacunkiem do niego nie wygląda mi na geniusza obdarzonego pamięcią absolutną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl