ED: Maria Wiśniewska nowym dyrektorem BSCK. Wcześniej pracowała w Kieleckim Centrum Kultury - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Maria Wiśniewska nowym dyrektorem BSCK. Wcześniej pracowała w Kieleckim Centrum Kultury

24 lutego 2021 | Echo Dnia Michał Kolera 23.02.2021 / Jarosław Kruk 24.02.2021 | | 21 komentarzy

Maria Wiśniewska została dyrektorem Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. To była współpracowniczka Magdaleny Kusztal, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury w Kielcach. Wtorek 23 lutego jest jej pierwszym dniem Marii Wiśniewskiej w nowej pracy. Tomasz Śledź, dotychczasowy pełniący obowiązki dyrektora będzie jej zastępcą. Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój wiąże z osobą nowej dyrektor duże nadzieje. – informuje 23.02.2021 portal Echo Dnia

Nowa dyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury jest zatrudniona na kontrakcie menadżerskim. Oprócz trzech ważnych obiektów w Busku-Zdroju – Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, tężni i domu zdrojowego do obowiązków nowej dyrektor będzie należeć animacja wydarzeń kulturalnych i uroczystości na terenie około 30 świetlic wiejskich. Do tego dochodzi funkcjonowanie kina „Zdrój”.

>>>  Maskotka Buska-Zdroju. Ogłoszono konkurs. Wiewiórka, słoneczko, czy może jeszcze coś innego?  <<<

To dla nas ważna osoba, bo będzie mieć pod kontrolą także nowo powstałe dom zdrojowy i tężnię – mówi Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju. – Po zakończeniu pandemii to właśnie Buskie Samorządowe Centrum Kultury będzie motorem wydarzeń kulturalnych na tych obiektach zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów i kuracjuszy. Liczymy na nową dyrektor, która ma duże doświadczenie z dwudziestoletniej pracy w Kieleckim Centrum Kultury, a także animacji takich wydarzeń jak Off Fashion – dodaje.

»  Radio Kielce [23.02.2021]: Jacek Sabat nowym dyrektorem Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach «

Maria Wiśniewska ma 49 lat, była asystentką wieloletniej dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury Magdaleny Kusztal. Dodatkowo zajmowała się znanym konkursem Off Fashion♂. Według wstępnych informacji, jej wynagrodzenie w Busku ma być nieco mniejsze niż… – cały artykuł na źródłowej stronie Echo Dnia

 

◙ Podobne informacje:

Karolina Kępczyk: Z uwagi na negatywną opinię Kierownictwa UMiG w Busku-Zdroju współpraca ze mną nie będzie kontynuowana…

RK: Szykują się zmiany kadrowe w BSCK

ED: Karolina Kępczyk nową szefową buskiego centrum kultury! Będzie zarządzała też powstającą tężnią solankową

Karolina Kępczyk – Dyrektor BSCK – słowo ciałem się stało

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

21 odpowiedzi na “ED: Maria Wiśniewska nowym dyrektorem BSCK. Wcześniej pracowała w Kieleckim Centrum Kultury”

 1. takie rzeczy tylko w BZ pisze:

  była artystka, będzie modystka

 2. Karol z pizzy pisze:

  Ujawniono plany likwidacji szkół specjalnych i poradni psychlogicznych dla dzieci i młodzieży.
  Władze to dementują ale to tylko potwierdza że coś jest na rzeczy.
  CIEKAWE KTO O TYM WIEDZIAŁ I KTO PRZEJMIE GÓRKĘ???

 3. Przepraszam, że nie na temat, ale... "Głosuje na to co lubię: pisda" pisze:

  Znalazłem przez przypadek na „jutubie”. Polecam, jaja jak berety.

  „Alfabet z Urbanem”

  youtube.com/watch?v=p_tG0jAEptU

 4. czyżby pan TŚ był zagrożony? czyżby za dużo informacji o remoncie BSCK wyciekło na zewnątrz? pisze:

  „Dotychczasowy pełniący obowiązki dyrektora Tomasz Śledź ma być zastępcą dyrektora, o ile nowa szefowa instytucji nie zdecyduje się zmienić struktury Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.” czyżby pan TŚ był zagrożony? czyżby za dużo informacji o remoncie BSCK wyciekło na zewnątrz?

 5. Do 24 LUTEGO 2021 O 15:41 pisze:

  A najlepsze jest według mnie:
  „W tym budynku pracuje mnóstwo ku…w, ale to nie jest agencja towarzyska.” 😁😂🤣

 6. youtube.com/watch?v=IEQmPNb0B6c pisze:

  „Wrocław zasłynie! Źrenice „Policjanta” jak pięciozłotówki nie reagują na światło, chory czy…?”

  Obejrzyjcie, może wreszcie zrozumiecie, co się dzieje w Polsce. Może wreszcie zrozumiecie, co to jest PIS, co to jest ta cała „pseudopandemia” i czemu to wszystko służy. Moim zdaniem służy to do dzielenia Polaków, „dziel i rządź” i napuszczania Polaków na siebie. Zrozumcie wreszcie, co robi PIS i czym jest ta „pseudopandemia”. Moim zdaniem to wszystko jest po to, aby nas „wziąć za mordę”. Krok po kroku stajemy się druga Białorusią. Głosujcie dalej na PIS…

 7. xyz pisze:

  Czyli była ekipa byłego prezydenta kielc? Czy obecnie jest to utajnione lewe skrzydło obecnych władz wojewódzkich?

 8. Globik pisze:

  czyżby pan TŚ był zagrożony? czyżby za dużo informacji o remoncie BSCK wyciekło na zewnątrz?
  24 LUTEGO 2021 O 15:48
  „Dotychczasowy pełniący obowiązki dyrektora Tomasz Śledź ma być zastępcą dyrektora, o ile nowa szefowa instytucji nie zdecyduje się zmienić struktury Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.” czyżby pan TŚ był zagrożony? czyżby za dużo informacji o remoncie BSCK wyciekło na zewnątrz?

  Ten komentarz jest dosyć absurdalny z uwagi na to że TŚ był tylko tymczasowym dyrektorem. Poza tym TŚ jest długo letnim pracownikiem BSCK więc mało prawdopodobne by był zagrożony.

 9. Precz z PIS-em!!! Precz!!! Rzygać mi się chce, jak o nich słyszę i widzę co robią! pisze:

  kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,26815382,psl-chcialo-informacji-o-sytuacji-w-uzdrowisku-w-busku-zdroju.html

  „PSL chciało informacji o sytuacji w uzdrowisku w Busku-Zdroju. PiS się nie zgodziło”

  CO PIS MA DO UKRYCIA JA SIĘ PYTAM?
  CZY SYTUACJA UZDROWISKA JEST ZŁA?
  CZY UZDROWISKU GROZI WYPRZEDAŻ MAJĄTKU I PRYWATYZACJA?
  CZY CZĘŚĆ PRACOWNIKOW STRACI PRZEZ TO PRACĘ?

  C

 10. "Zróbmy coś, żeby dzieci chciały żyć, bo kto ma chcieć żyć, jak nie dzieci." pisze:

  fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/proby-samobojcze-wsrod-dzieci-psychiatria-dziecieca,1050385.html

  „Nie ma tygodnia, żebyśmy nie przyjęli dziecka po próbie samobójczej” Nastolatka, która rzuciła się pod pociąg, jest pod opieką lekarzy. 13-latka przeżyła, ale jej próba samobójcza skończyła się poważnymi urazami. Jej historia jest jedną z wielu, bo liczba prób samobójczych wśród dzieci jest dramatycznie wysoka.”

  „- My widzimy narastający problem, próbujemy krzyczeć, gdzie się da. Zrobiliśmy nawet takie badanie: ilość dzieci po próbach samobójczych w roku 2017 i 2018 – tych dzieci jest dwa razy więcej. Nie ma tygodnia, żebyśmy nie przyjęli dziecka po próbie samobójczej – odpowiada Aneta Górska-Kot, ordynator Oddziału Pediatrii Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. J. Bogdanowicza w Warszawie.”

  „- To jest problem tak bardzo narastający, że powinniśmy krzyczeć do rodziców, szkół i społeczeństwa: zróbmy coś, żeby dzieci chciały żyć, bo kto ma chcieć żyć, jak nie dzieci – mówi Aneta Górska-Kot.”

  NO WŁASNIE, NA TO NIE MA PIENIĘDZY, ALE SĄ NA RÓŻNE FANABERIE PISU, 2 MILIARDY NA TVPIS, NA RYDZA.
  „Zróbmy coś, żeby dzieci chciały żyć” – MNIE TEŻ SIĘ ODECHCIEWA ŻYĆ W TYM PISOWSKIM GÓ…E. ODECHCIEWA MI SIĘ ŻYĆ, JAK PATRZĘ NA TO WSZYSTKO…

 11. PRECZ Z PIS-owskim ZAMORDYZMEM!!! pisze:

  fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/koronawirus-w-polsce-rzad-zmienia-zasady-dotyczace-zakrywania-ust-i-nosa,1050613.html

  „Koniec z zakrywaniem twarzy szalikami i przyłbicami.”

 12. Tfu!!! Hańba PO !!! pisze:

  „Platforma Obywatelska zgłosiła sprzeciw wobec przyjęcia przez Sejm przez aklamację uchwały oddającej cześć pamięci Jolanty Brzeskiej i wszystkim ofiarom dzikiej reprywatyzacji. Zrobiła to jako jedyna partia w polskim parlamencie.”

  DLATEGO MAM NADZIEJĘ, ŻE NIGDY WIĘCEJ NIE DOJDZIECIE DO WŁADZY.

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/maski-opad%c5%82y-platforma-przeciwna-uchwale-oddaj%c4%85cej-cze%c5%9b%c4%87-pami%c4%99ci-jolanty-brzeskiej/ar-BB1dZ82B?ocid=msedgdhp

 13. Teoretyk pisze:

  Urocze Dziewczę,jak wynika ze zdjęcia:-)

 14. ALARM!!! OPRÓŻNIAJĄ BUDYNEK OŚRODKA W SZCZAWORYŻU!!! CO CHCE UKRYĆ SIKORA I KLIMCZYK??? pisze:

  ALARM!!! Budmistrz Sikora i dyrektor SPZPOZ Klimczyk opróżniają właśnie w pośpiechu Ośrodek Zdrowia w Szczaworyżu!!! Wywożą meble i sprzęty mimo iż obiecywali ponoć mieszkańcom, że do końca marca Ośrodek będzie przyjmował pacjentów!!! Ludzie mówią, że oni chcą zburzyć ten zabytkowy 100 letni nie tak dawno remontowany budynek i zrobić parking!!! CZY SIKORA I KLIMCZYK CHCĄ ZATRZEĆ ŚLADY? CO CHCĄ UKRYĆ???!!!

 15. Łukasz Nowak pisze:

  Przeszłość tej pani nie wzbudza entuzjazmu, ale może pozytywnie zaskoczy, jak jej poprzedniczka.
  O Karolinie Kępczyk mówiono wiele złych rzeczy, a tym czasem przyniosła nam kulturalne ożywienie.

  Więc „po owocach ją poznamy”.
  Na pewno byłoby „sztuką”, gdyby nie była choćby odrobinę lepsza od „Żelka”.

 16. Wiewiórka z parku pisze:

  Czy za Łukasza N. podszywa się Jarosław K.? „Żelek” to jego charakterystyczne określenie i autorska obelga na wiadomo kogo.

 17. Do wiewiórki pisze:

  To chyba ten legendarny uczeń, który przerósł mistrza.

 18. CZŁONEK WOLNOŚCI pisze:

  Xuj jeBany brudna pała

 19. Proponuję zacząć dyrektorowanie od dokładnego audytu początkowego BSCK by nie wziąć na siebie trupów w BSCK-owej szafie, schowanych za czasów poprzednich. Z komentarzy wynika, że są co najmniej dwa. pisze:

  Proponuję zacząć dyrektorowanie od dokładnego audytu początkowego BSCK by nie wziąć na siebie trupów w BSCK-owej szafie, schowanych za czasów poprzednich. Z komentarzy wynika, że są co najmniej dwa. Jeśli to prawda co piszą to kiedyś to wypłynie i trzeba się będzie tłumaczyć.
  6 LUTEGO 2021 O 11:47 (EDYTUJ)
  czy to prawda, że za rządów burmistrza Witolda Gajewskiego, obecnego radnego, w ramach rozbudowy BSCK modernizowana była kotłownia i czy to prawda, że dopuszczono się przy tej okazji dużych przekrętów? Czy to prawda, że to co było w planach i za co miasto zapłaciło grube tysiące bo według rachunków od wykonawców jakoby w kotłowni BSCK zostało to zrobione, a to co tam faktycznie zostało zrobione i co jest, to dwa skrajnie różne światy?
  6 LUTEGO 2021 O 13:00 (EDYTUJ)
  Czy to prawda o czym informował Radny Łukasz Szumilas, że podobnie jak „remont” kotłowni BSCK w ramach tej samej unijnej rozbudowy BSCK za czasów wesołego Witka została wykonana klimatyzacja sali widowiskowej BSCK? Czy to prawda że klimatyzajca ta co jest w BSCK odbiega znacząco od tego co było w projekcie i w fakturach wykonawców?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl