ED: Lista Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w województwie świętokrzyskim. Pierwszy Ziobro, druga Krupka, trzeci Lipiec, Tarczyński piętnasty - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Lista Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w województwie świętokrzyskim. Pierwszy Ziobro, druga Krupka, trzeci Lipiec, Tarczyński piętnasty

1 sierpnia 2019 | Echo Dnia Paweł Więcek 30 lipca 2019 / Jarosław Kruk 1.08.2019 | | 0 komentarzy

Szokująca lista Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w województwie świętokrzyskim. Pierwszy Ziobro, druga Krupka, trzeci Lipiec. Dominik Tarczyński jest piętnasty. „Echo Dnia” dotarło do ustaleń, jakie zapadły we wtorek, 30.07, podczas posiedzenia komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

fot. Jarosław Kruk

We wtorek obradował komitet polityczny PiS. Podczas spotkania najważniejszych władz partii zatwierdzono listy wyborcze do Sejmu. „Echo Dnia” ustaliło pierwszą część zestawu kandydatów w województwie świętokrzyskim. Wbrew wcześniejszym przewidywaniom, iż niemal pewne jest, że czwarta lokata przypadnie Dominikowi Tarczyńskiemu – europosłowi-elektowi, który obejmie mandat w Parlamencie Europejskim dopiero po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, znany z ciętego języka i wyrazistych poglądów parlamentarzysta znalazł się na 15. pozycji listy PiS.

Pierwsza szóstka przedstawia się następująco:

1. Zbigniew Ziobro – minister sprawiedliwości i prokurator generalny, prezes Solidarnej Polski

2. Anna Krupka – poseł na Sejm, wiceminister sportu i turystyki

3. Krzysztof Lipiec – poseł na Sejm, prezes świętokrzyskiej organizacji PiS

4. Michał Cieślak – poseł na Sejm, prezes Porozumienia w regionie

5. Marek Kwitek – poseł na Sejm z powiatu sandomierskiego

6. Piotr Wawrzyk – pochodzący z Kielc wiceminister spraw zagranicznych

Kolejne pozycje listy PiS i cały artykuł – na źródłowej stronie Echa Dniapo kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl