ED: Drzewka dla rodziców w gminie Nowy Korczyn. Sadzonki mają imiona dzieci (ZDJĘCIA) - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Drzewka dla rodziców w gminie Nowy Korczyn. Sadzonki mają imiona dzieci (ZDJĘCIA)

7 listopada 2019 | Echo Dnia Agata Chrobot 7.11.2019 / Jarosław Kruk 7.11.2019 | | 0 komentarzy

Po raz kolejny władze samorządowe gminy Nowy Korczyn postanowiły uczcić pojawienie się na świecie dzieci z terenu gminy. W październiku miało miejsce uroczyste przekazanie sadzonek drzew z imionami dzieci urodzonych w 2019 roku oraz w ostatnim kwartale roku ubiegłego. Skąd taka fantastyczna tradycja? – informuje i pyta Echo Dnia.

Uroczystość przekazania imiennych sadzonek drzew w Nowym Korczynie / fot. UMiG Nowy Korczyn

Na uroczystość tę zaproszono rodziców 58 dzieci. Burmistrz miasta i gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja w asyście zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzaty Wesołowskiej oraz przewodniczącej Rady Miejskiej Kazimiery Gołdyn wręczył sadzonki dębu złocistego przybyłym członkom rodziny.

– Cieszę się, że tak wiele dzieci rodzi się w naszej gminie. Chcielibyśmy je powitać wśród społeczności lokalnej i wręczyć symboliczny prezent – drzewko, by wraz z tym drzewkiem rosły, rozwijały się oraz by były chlubą dla rodziców – powiedział burmistrz.

Ta fantastyczna tradycja w gminie Nowy Korczyn została zapoczątkowana w… – cały artykuł i 32 zdjęcia na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl