ED: Dawid Szpak z Buska-Zdroju znów walczy o życie. Bardzo prosi o pomoc! - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Dawid Szpak z Buska-Zdroju znów walczy o życie. Bardzo prosi o pomoc!

5 sierpnia 2020 | Echo Dnia Marzena Smoręda 31.07.2020 / Jarosław Kruk 05.08.2020 | | 0 komentarzy

Dawid Szpak z Buska-Zdroju w czwartek, 30 lipca, rozpoczął kolejną terapię komórkami macierzystymi w częstochowskim Centrum Medycznym Klara, by móc żyć i być bardziej samodzielnym. Pieniędzy jednak nie wystarczy na kolejne podania. Dawid chce wyzdrowieć, by pomóc mamie, która walczy z nowotworem, jej walka cały czas trwa. Pani Jola jest po kolejnej operacji. – informuje Echo Dnia

Poprzednie terapie przyniosły pozytywne efekty, ale każda z nich składa się z pięciu podań. Koszt jednego podania to ponad 20 tysięcy złotych. Fundacja Miśka Zdziśka pokryje koszt podania pierwszej dawki, jednak na koncie Fundacji nie ma wystarczających środków, by zapewnić kolejne. Potrzeba w sumie 80 tysięcy złotych.

Kolejną dawkę Dawid ma mieć podaną już pod koniec roku. Dawid i jego mama liczą na ludzi dobrej woli. Między innymi dzięki otwartym sercom czytelników „Echa Dnia” udało się sfinansować w przeszłości dwie pełne terapie komórkami macierzystymi.

Dawid walczy także dla mamy
Dawid jest podwójnie zmotywowany do walki o swoje życie. Samotnie opiekująca się chłopcem mama Jolanta półtorej roku dostała potworną diagnozę – nowotwór. Po chemioterapii, doszło do odklejenia siatkówki oka i niezbędna była operacja. Kolejnym niezbędnym zabiegiem okazała się mastektomia prawej piersi. Nie tak dawno lekarze przekazali informację, że musi być poddana operacji usunięcia także lewej piersi. Pani Jola przeszła również o ostatnim czasie histerektomię.
Kobieta musiała zrezygnować z pracy w buskim szpitalu, gdzie przez 35 lat pracowała jako pielęgniarka. Teraz jedynym źródłem utrzymania jest renta Dawida oraz zasiłek chorobowy jego mamy. Środki te są tak skromne, że nie można odłożyć na leczenie. Teraz właściwie oboje potrzebują wsparcia i pomocy. Dawid ma świadomość, że musi być jak najbardziej samodzielny, gdyż mama ma coraz mniej sił i nie może się nim opiekować jak dotychczas.

– Ta rodzina bardzo wiele w swoim życiu już wycierpiała – mówi Dariusz Lisowski – szef fundacji Miśka Zdziśka.

Dziś wszyscy żyjemy bardzo szybko , nie zastanawiamy się nad tym co jest w naszym życiu najważniejsze. A rodzina Dawida liczy każdą złotówkę, może zamiast kolejnego gadgetu , który nie jest nam niezbędny pomóżmy osobom tak doświadczonym przez los jak Dawid i jego mama? Apeluję do osób o wrażliwych sercach o pomoc Dawidowi, ponieważ chcielibyśmy zabezpieczyć chłopca w fundusze na dalsze leczenie komórkami macierzystymi i rehabilitację. Do tej pory… – cały artykuł na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na link

 


 

Jak pomóc Dawidowi Szpakowi
Wszyscy, którzy mogliby pomóc Dawidowi Szpakowi w uzbieraniu pieniędzy na terapię komórkami macierzystymi, są proszeni o wpłaty na konto Fundacji Miśka Zdziśka Bank Pekao 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: „Na leczenie komórkami macierzystymi i rehabilitację Dawida Szpaka”.

 

◙ Podobne informacje:

Burmistrz Waldemar Sikora i urzędnicy UMiG Busko-Zdrój podjęli wyzwanie w ramach #GaszynChallenge [WIDEO] – a inne dzieci, a Dawid?

ED: Wiceburmistrz Michał Maroński przyjął wyzwanie 25 pompek przez 25 dni. Cel? Zwrócić uwagę na problem depresji WIDEO

ED: Dawid Szpak, 19-latek z Buska-Zdroju znów walczy o życie. Swoje i mamy. Pomóżmy

Młode Busko: Koncert charytatywny dla Dawida Szpaka – dzisiaj, 22 lutego o 20.00 – Hala PMOS

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl