e-Spotkanie „W Dialogu” z aktorką Ewą Dałkowską, 30 grudnia, 18:30 [VIDEO LIVE] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

e-Spotkanie „W Dialogu” z aktorką Ewą Dałkowską, 30 grudnia, 18:30 [VIDEO LIVE]

30 grudnia 2020 | Radio TPI Piotr Młynek 15.12.2020 / Jarosław Kruk 18.12.2020 | | 2 komentarze

Zagrała dziesiątki ról w przedstawieniach teatralnych, filmach, Teatrze Telewizji, była lektorem krótkich filmów. W filmie debiutowała jeszcze jako studentka ostatniego roku PWST w Nocach i dniach (1975) Jerzego Antczaka (w filmie oraz serialu) i od razu okazała się nieprzeciętną indywidualnością ekranową. Ewa Dałkowska – aktorka teatralna i filmowa będzie gościem spotkania „w dialogu”. – informuje w ślad za Pińczowskim Centrum Kultury portal zza miedzy, Radio TPI

Jej najlepsza, „życiowa rola” to Andzia Cichalska-Solska w Kobiecie z prowincji (1984) ♂ urodzonego w Pińczowie reżysera, Andrzeja Barańskiego. Dałkowska przejmująco zagrała postać pozornie zwyczajnej kobiety, która jednak dzięki niej jaśnieje blaskiem niezwykłości. W listopadzie 2020 roku Ewa Dałkowska ponownie zagrała u Andrzeja Barańskiego w filmie telewizyjnym „Badyle”, gdzie zagrała trzy matki. W tym kameralnych spektaklu telewizyjnym po raz kolejny pokazała swoje mistrzostwo aktorskie.

30 grudnia, o godzinie 18:30, o „życiowej roli”, współpracy z Andrzejem Barańskim z Ewą Dałkowską rozmawiać będzie Weronika Wawrzkowicz. Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Stopklatka. Szeroki kadr na kulturę” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

/Źródło/ PSCK

◙ Podobne informacje:

Wieczór autorski z Markiem Dutkiewiczem w buskim hotelu Bristol [AUDIO / fotogaleria]

Wyjątkowy sobotni wieczór z Jackiem Cyganem w hotelu Bristol w Busku-Zdroju [FOTOGALERIA]

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “e-Spotkanie „W Dialogu” z aktorką Ewą Dałkowską, 30 grudnia, 18:30 [VIDEO LIVE]”

  1. Łukasz Nowak pisze:

    Proponuję redaktorowi tego portalu, by wziął przykład z portalu – jak to ujął – „zza miedzy”, bo z tego, co widzę, to na radioTPI.pl przeważają informacje z okolic Pińczowa oraz muzyka (co akurat jest uzasadnione w przypadku radia). Gdyby byli red. Krukiem, to by dali „kalendaria historyczne” na przemian z czymkolwiek „a w Pińczowie” xD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl