Dołącz do drużyny buskich pływaków - nabór do MUKS UNIA Busko-Zdrój. Mens sana in corpore sano - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Dołącz do drużyny buskich pływaków – nabór do MUKS UNIA Busko-Zdrój. Mens sana in corpore sano

1 października 2020 | MUKS UNIA Busko-Zdrój / Jarosław Kruk 01.10.2020 | | 13 komentarzy

Licencja Polskiego Związku Pływackiego, pełny profesjonalizm, doświadczona i wykwalifikowana kadra, fachowe treningi i przede wszystkim wychowankowie, którzy wywalczyli już kilkanaście medali Mistrzostw Polski to właśnie Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy UNIA przy Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju. MUKS UNIA ogłasza właśnie nabór dzieci z roczników 2012 i 2013.

Zgłoszenia – do 8 października 2020r. prosimy kierować na adres uniabuskozdroj@gmail.com w tytule wpisując NABÓR DO KLUBU, w treści imię i nazwisko dziecka, wiek, nr telefonu kontaktowego. W przypadku pytań również zachęcamy do kontaktu mailowego.

Zapraszamy dzieci umiejące pływać. Przyjęcie do Klubu zostanie poprzedzone treningiem kwalifikacyjnym.

Gwarantujemy:

 • profesjonalne szkolenie obejmujące wszystkie style pływackie
 • wysoki poziom szkolenia sportowego
 • przygotowanie do udziału w zawodach pływackich rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej

MUKS UNIA jest w pełni profesjonalnym klubem sportowym posiadającym licencję Polskiego Związku Pływackiego. Od ponad 15 lat realizuje cele statutowe związane z popularyzacją pływania i szkoleniem dzieci i młodzieży w sporcie kwalifikowanym. Zadaniem klubu jest wychowanie przyszłych sportowców oraz umożliwienie im udziału w zawodach pływackich rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Dzięki fachowym treningom prowadzonym przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę zawodnicy MUKS UNIA wywalczyli już kilkanaście medali Mistrzostw Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych i plasują się w czołówce klasyfikacji indywidualnych i drużynowych Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

 

► MUKS UNIA Busko-Zdrój – @strona klubu

 


zwierciadło.pl [12.06.2017]: – Po co nam sport? Jakie cechy rozwija?

Natalia Doraczyńska, psycholog sportu, wyjaśnia dlaczego regularny wysiłek fizyczny pomaga rozwijać cechy, które kształtują nie tylko nasze ciało.
Rozpoczynając aktywność fizyczną, zwykle wyznaczamy sobie cel, zasięg, ramy czasowe i sposoby weryfikacji. W efekcie uczymy się dyscypliny, konsekwencji i wytrwałości. Sport pokazuje, że nie tylko cel ma znaczenie, ale także droga do niego.

Sport uczy pokory i radzenia sobie z czynnikami zewnętrznymi, na które nie mamy wpływu, pomaga pozbyć się chorobliwego perfekcjonizmu.

Pozwala zwiększyć świadomość ciała, co ułatwia prawidłowe czytanie jego reakcji, ale i panowanie nad nim w sytuacjach stresowych.

Rozwój i osiągnięcia sportowe podnoszą wiarę we własne siły, uczą koncentracji, ale także poszukiwania rozwiązań, kreatywności i dystansu do siebie oraz otoczenia.

Sport ma to do siebie, że… cd. po kliknięciu na link

 


Jarosław Kruk: Już starożytni Grecy i Rzymianie wiedzieli, że Mens sana in corpore sano – W zdrowym ciele zdrowy duch”

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

13 odpowiedzi na “Dołącz do drużyny buskich pływaków – nabór do MUKS UNIA Busko-Zdrój. Mens sana in corpore sano”

 1. Gustaw pisze:

  Szkoda, że tacy wspaniali trenerzy nie szkolą buskich piłkarzy, wielka szkoda. Czy byłoby możliwe by któryś z trenerów pływaków przebranżowił się i zajął trenowaniem piłkarzy?

 2. No Debil pisze:

  Oj cie boli ta piłka nożna xdd

 3. do powyżej pisze:

  A co złego jest w tym, że ktoś kto daje na coś pieniądze to oczekuje w zamian dobrych efektów? Nienormalne i demoralizujące jest to, że burmistrz przekazuje bezkrytycznie kupę miejskiej kasy na buską piłkę nożną, na którą żałość patrzeć i do której wstyd się przyznawać, a tylko jakieś ochłapy trafiają do MUKS Unia, klubu który ma na koncie kilkanaście medali Mistrzostw Polski.

 4. Do do powyżej pisze:

  To byś chciał odrazu Busko w 3lidze lub 2 czy 1 a może nawet w ekstraklasie co?
  Ciesz się że od 2012r jesteśmy w 4lidze gdzie gramy z Pinczowem Jedrzejowem Staszowem czy Włoszczową.

  I tylko był będzie jest Buski AKS!!!

 5. do Do do powyżej pisze:

  Aha, rozumiem, dziękuję za komentarz, + małe doprecyzowanie, mianowicie zamiast gramy powinno być chyba: przegrywamy w 4lidze z Pińczowem, Jędrzejowem Staszowem czy Włoszczową, ale też z Połańcem, Radoszycami i Rudkami :((((

 6. Do do powyżej pisze:

  Kibicu sukcesu od tego zacznijmy że mecz z Pinczowem to dopiero będzie 10paź jak już coś. Z Jedzrzejowem wygraliśmy 4-0 na wyjeździe z Włoszczową 2-1.
  To że teraz nasi mają słaby okres to nie znaczy że trzeba głosić by zabierać pieniądze naszemu AKeSowi.
  Nawet jak spadną do okręgowki to co zrobią sezon i wejdą znowu do 4ligi.
  Kibicem się jest a nie bywa.

 7. Łukasz Nowak pisze:

  Buska pływalnia bynajmniej nie należy do największych, a nie przeszkadza to buskim pływakom w zdobywaniu czołowych miejsc na zawodach rangi okręgowej, a bywa że nawet ogólnopolskich.
  A podobno też otrzymują z budżetu Gminy znacznie mniejsze wsparciem, niż piłkarze kopiący, którzy jak grają, to każdy widzi.* Jak widać, dyscyplina i zapał to podstawa oraz stawianie na wychowanków, a nie na „legię cudzoziemską”.
  Szkoda, że nie ma sekcji juniorskiej i seniorskiej. Tutaj też warto przypomnieć program Jurka Szydłowskiego z kampanii samorządowej, podczas której proponował – jako kandydat na burmistrza – utworzenie klas o profilach sportowych. Aczkolwiek te moim zdaniem przydałyby się w szkołach średnich, bo to właśnie na tym etapie wykruszają się buscy pływacy.

  * Może „pan UMiG” albo „pan BOSiR” zechcą podać wysokość dofinansowań poszczególnych klubów

 8. JUBY do Łukasz Nowak pisze:

  Kolego gdybyś nie tylko się zajmował sprawami kolejki gdzie tylko toi toia załatwiłeś lub pisząc pierdoły o buskiej policji bo miałeś spine z sołtyską i przyjechał dzielnicowy pan M to byś wiedział że dzieciaki z okolicy grały na zwykłym klepisku na stadionie. A teraz te dzieciaki z okolicy mają gdzie bezpiecznie grać. Rozbudowa stadionu to większe możliwości sportowe jak choćby w przerwach zimowych odciążyć Kielce od sparingów. Kolego mało się na sporcie znasz jeśli chodzi o pływanie lub piłkę ręczną itp to tu powinno być wszystko od trampkarza lub od szkółek dla dzieciaków od 8roku życia tak jak jest to z piłką nożną. W Busku jeśli chodzi o np piłkę ręczną był lub jest dalej PMOS czyli Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Sportowy gdzie skupiał dzieciaków z gimnazjum jak i miasta gminy czy z powiatu. Widzę że masz aluzje do naszego Buskiego AKSu bo skład seniorski ma zły okres tylko że gdybyś się interesował sportem a nie pierdołami to byś wiedział że nasz AKS jest od 8lat w IV i to że przegrają kilka razy i wygrają kilka razy to nie oznacza by pisać takie pierdoly o zatrzymaniu finansowania dla tego klubu. Jest coś takiego jak Dumni po zwycięstwie a wierni po porażce. Z jednym się nie zgodzę to wymiana trenera w trakcie rundy na trenera który prowadził ostatnio drużyny z okręgowki. Pan Szydłowski miał wiele wizji ale teraz to siedzi cicho.

  „Aczkolwiek te moim zdaniem przydałyby się w szkołach średnich, bo to właśnie na tym etapie wykruszają się buscy pływacy.” Tak jak w kazdej dyscyplinie w busku ta młodzież się wykrusza.

  A jeśli chodzi o Legie Cudzoziemską to Marszeruj Albo Giń…..

  I tyle w temacie wielki znawco z siesławic

 9. Łukasz Nowak do JUBY pisze:

  „Kolego gdybyś nie tylko się zajmował sprawami kolejki gdzie tylko toi toia załatwiłeś”

  W określeniu „kolejka” odczytuję szyderstwo. Tymczasem to normalnotorowa i normalnonapięciowa, pełnoprawna kolej. Racz mnie oświecić, jak wygląda „prawdziwa” kolej? Może masz na myśli „Pendolino do Budapesztu cieślaka”? XD

  Niechbym załatwił tylko wychodek. A co załatwił w tej sprawie twój patron cieślak? Przecież jako poseł ma zdecydowanie większe możliwości. Do tego bierze za to pieniądze, a ja wszystko pro bono. Co załatwił gawim?

  Zresztą nie tylko załatwiłem wychodek. Załatwiłem także:
  – gablotę z informacją turystyczną na przystanku busa obok PKP
  – wymalowanie oznakowania miejsc parkingowych na dworcu PKP, w tym dla niepełnosprawnych
  – druk plakatów z rozkładem jazdy pociągów rozkolportowanych w jednostkach gminnych
  i najważniejsze:
  – uruchomienie porannej pary pociągów.

  Jestem przekonany, że gdyby poseł i radny raczyli mnie poprzeć, to „dałobysie” uruchomić także poczekalnię.

 10. Łukasz Nowak - errata pisze:

  * oczywiście: gawin

 11. Łukasz Nowak do JUBY pisze:

  „Tak jak w kazdej dyscyplinie w busku ta młodzież się wykrusza.”
  Dlatego właśnie trzeba rozważyć pomysł Szydłowskiego w sprawie utworzenia klas o profilu sportowym, by ułatwić młodzieży łączenie treningów i nauki. Na przykład Rusakówna niestety skończyła karierę, bo widocznie uznała, że nie da rady dobrze przygotować się do matury i trenować. A to przecież czołowa zawodniczka. Może, gdyby w I LO była klasa sportowa, to pływała by dalej i rozsławiała Busko w świecie? Jej rówieśnik wybrał SMS, więc dalej będzie się rozwijał sportowo, ale chyba byłoby fajniej, gdyby dalej reprezentował nasze Miasto?

  „gdybyś się interesował sportem a nie pierdołami to byś wiedział że nasz AKS jest od 8lat w IV”
  Te „pierdoły”, to niby kolej? A więc twierdzisz, iż ułatwianie dojazdu do naszego Miasta to bzdety?
  IV liga (a więc de facto V biorąc pod uwagę Ekstraklasę S. A.) to nie jest jakiś wyczyn dla miasta powiatowego.

  „to nie oznacza by pisać takie pierdoly o zatrzymaniu finansowania dla tego klubu.”
  Czy ja gdziekolwiek coś takiego postulowałem?

 12. Do Łukasz Nowak pisze:

  Jak masz dowody że Kosin i prokurator Gogocz to kłamcy to je pokaż…

 13. JUBY do Łukasz Nowak pisze:

  Jeśli nie będzie mostu kolejowego przez Wisłę i np dworca PKP przy dworcu PKS to dla mnie jest to zwykła kolejka do Kielc i z powrotem.
  Cieślak to mój patron? No coś ci się kolego pomyliło bo Cieślak to zwykły spadochroniarz który nic nie zrobi bez pozwolenia góry. Ale wiadomo że Cieślak z Młodym Buskiem dużo zrobili ale tylko gderaniem to PSL pozwolił na kolejkę. Dla mnie 4liga to 4liga i nie idę starym rozumowaniem jak ty. Na 3lige to trzeba mieć dobre pieniążki i sponsorów jak Wisła Sandomierz Kszo Ostrowiec czy rezerwy Korony. Wiadomo 3liga to jest coś ale ja nie pragnę sukcesów jak ty bo z AKSem może się powtórzyć znowu historia z 3ligi rozpad klubu. Miejsce AKSu jest 4lidze tak jak i większości miast powiatowych z naszego województwa.

  „to nie oznacza by pisać takie pierdoly o zatrzymaniu finansowania dla tego klubu.”
  Czy ja gdziekolwiek coś takiego postulowałem?”

  Już wystarczy że sobie pisałeś na grupce Busko i okolice

  Cyt „czy waszym zdaniem należy środki gminy trafiające do AKS przekierować na inne kluby np Unie Handbalove Słoneczko o bodaj lepszych wynikach sportowych.”
  /poscik z 27wrzesnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl