Do Redakcji: AWARIA SZALETU, prosimy korzystać z szaletu damskiego... - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Do Redakcji: AWARIA SZALETU, prosimy korzystać z szaletu damskiego…

18 marca 2020 | .. 04.03.2020 / Jarosław Kruk 18.03.2020 | | 16 komentarzy

Drodzy Państwo! Przyjechałam do kurortu Busko-Zdrój by podreperować zdrowie, zrelaksować się i odpocząć. Postanowiłam w międzyczasie zwiedzić centrum miasteczka. Zmuszona przez naturę skorzystałam z toalety miejskiej na skrzyżowaniu ulic Kopernika i Kościuszki. Kiedy myłam ręce spostrzegłam, że do toalety dla kobiet wszedł mężczyzna, kierując się wprost do kabiny. –  tymi słowami rozpoczyna się mail, który wpłynął 4 marca na e-pocztę redakcja@infobusko.pl  wraz z kilkoma zdjęciami w załaczniku.

fot: Jarosław Kruk

Grzecznie, acz stanowczo, zwróciłam mu uwagę: – to jest damska toaleta.

On mi odpowiedział: – męska jest popsuta i należy korzystać z damskiej, tak pisze.

Stanęłam jak wryta. Poczułam się równie zażenowana, co poirytowana. Postanowiłam to sprawdzić. Istotnie męska toaleta była nieczynna. Automat na monety i drzwi zostały oklejone obskurną, burą taśmą, a na środku wisiała informacja: „Awaria szaletu. Prosimy korzystać z szaletu damskiego”. Zrobiłam zdjęcie na pamiątkę tej dziwnej sytuacji, dziwnej, bo kieruje się panów do toalety dla pań. Był czwartek, 27 lutego.

Minął tydzień. Gdy ponownie byłam w centrum miasteczka, postanowiłam w powrotnej drodze zobaczyć, co z toaletą miejską, gdyż temat ten jakoś nie dawał mi spokoju. Okazało się, że toaleta jest nadal nieczynna. To już 7 dni, a nie wiadomo od ilu dni wcześniej było nieczynne. Jestem oburzona tą sytuacją, bowiem kurort uzdrowiskowy powinien dbać o swoich gości, a awaria toalety powinna być niezwłocznie usunięta.

Zasięgnąwszy języka dowiedziałam się, że jest Państwa Portal i postanowiłam podzielić się moimi spostrzeżeniami. Będę niezwykle wdzięczna za publikację mojego mail-a, co będzie mam nadzieję z korzyścią dla kurortu Busko-Zdrój.

Z wyrazami szacunku
Kuracjuszka

 


Jarosław Kruk: Mail ze skargą wpłynął na redakcyjną skrzynkę dwa tygodnie temu. Wtedy jeszcze było spokojnie, nie było problemu z koronowirusem SARS CoV-2. Awaria w toalecie publicznej zawsze się może przytrafić, więc pomyślałem, że w ciągu kilku dni zostanie usunięta i wszystko wróci do normy. Mijały jednak dni i nic się w zgłoszonym temacie nie zmieniało.

Minęły dwa tygodnie, koronawirus stał się powszechnym realnym zagrożeniem, najwyższa więc pora by ten problem nagłośnić i oczekiwać od władz szybkiej reakcji. 3 tygodnie to chyba dość czasu by usunąć awarię w publicznym szalecie, bodaj jedynym w centrum miasta – w Chinach w takim czasie stawiane są całe szpitale dla chorych na COVID-19.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

16 odpowiedzi na “Do Redakcji: AWARIA SZALETU, prosimy korzystać z szaletu damskiego…”

 1. Busmo pisze:

  Ten szalet powinien zostać zamknięty na czas epidemi.

 2. Haha pisze:

  A w Chinach koronowirus podobno zaczął się od zupy z latającego ssaka, ssaka że skrzydlami.
  Kruku czy ty nie masz w tym czasie poczucia by był spokój a nie czepiać się. Co ci daje umieszczanie takich informacji z takim opóźnieniem.

 3. do Busmo pisze:

  Popieram, szalet powinien być zamknięty! teraz i na wieki wieków! A w mieście za to powinny być ustawione dystrybutory torebek na ludzkie gówienka, obok tych na psie odchody. A że krzaki wycięte to jeszcze kilka lub kilkanaście parawanów na mieście tu i tam, by można było dyskretniej załatwić się. Parawany koniecznie z napisem Busko-Zdrój walczy z koronawirusem.

 4. xyz pisze:

  Bardzo się dziwię że mamy 3 parafie w Busku i nie zrobiono nic żeby dogonić zarazę co robi się w wielu innych miastach żeby zrobić peregrynacji Najświętszego Sakramentu wszystkimi ulicami miasta. Ww Wrocławiu to nawet ksiądz latał z MondtrancjĄ nad miastem w samolocie!A w Busku?

 5. x pisze:

  No to trza ogłosić konkurs na nazwę kolejnego nie funkcjonującego przybytku.Mamy Wąsowiczówkę która stała w rynku teraz w parku tyle że dało się to coś przenieść.Mamy wygódkę na światłach na przy szkole czy działa? No i teraz trzecia sławojka z którą są problemy.Zapewne jest na gwarancji i czekają na fachowca.

 6. .. pisze:

  No nie jednak szczujnia Kruka wróciła

 7. do redakcji pisze:

  Co Kruku awaria czy bloka dostałeś a może zapomniałeś opłacić stronę??

 8. Elo pisze:

  Oo Redaktorek wrócił

 9. :( pisze:

  Ło Boże już Nima o czym pisoc

 10. mc2 pisze:

  Sikory szary kibel szkarada za 360 tysięcy złotych zepsuty od miesiąca, hah! Faceci i kobitki mają się załatwiać wspólnie w damskim, hah! ciekawe czy etatowy pan kibel po każdym wypróżnieniu odkaża kabinę? porażka! Jak z kiblem chłopcy nie dają sobie rady to co będzie z tężnią?

 11. Do powyżej pisze:

  Lepszy za 360 tyś który psuje się co kilka miesięcy niż elektroniczny Wąsowicza za myliony

 12. Buskowianin do Do powyżej pisze:

  Nie zgodzę się z tobą. Po pierwsze szalet Wąsowicza był „cyfrowy” w pełni automatyczny i kosztował 300 000 zł. Kibel Sikory jest „analogiczny” z dziadkiem klozetowym na etacie, nie do naprawienia jak widać i kosztował o połowię więcej bo 437 955,62 zł https://dl.umig.busko.pl/bip/zp/20120629/informacja_o_wyborze_zp271_22_2012.pdf. Szalet Wąsowicza to XXI wiek, spłukuje się i czyści automatycznie każdorazowo po opuszczeniu pomieszczenia przez użytkownika co z perspektywy koronawirusa jest bezcenne. Kibel Sikory to średniowiecze czyści się też, ale jak się dziadkowi klozetowemu zachce, z pewnością nie po każdym użytkowniku.

 13. Do powyżej pisze:

  Polecam sprawdzić co znaczy słowo 'analogiczny’ a co 'analogowy’. Różnica jest zasadnicza.

 14. Do Buskowianina pisze:

  Zgadza się szalet Wąsowicza 300tyś zł ale ten szalet gdy był w parku na rynku to psuł sie o wiele razy częściej niż szalet Sikory. Dodatkowo awarie szaletu Wąsowicza były dłuższe i ludzie nie mogli jak kozystac z szaletu. Dziś oczywiście Szalet Wąsowicza jest ale na 1 maja i też się psuje. Więc gmina zrobiła dobry interes budując za 360tys zł szalet z prawdziwego zdarzenia no co prawda nie czyści się sam ale przynajmniej szalet Sikory pomieści o wiele więcej osób plus w razie awarii gdy męska nieczynna można skorzystać z damskiej.

 15. […] r. burmistrz Waldemar Sikora♂ kosztem dziesiątek milionów złotych zdołał już wystawić szalet♂, kilkadziesiąt spiżowych słoneczek♂, multistadion♂, bodaj najdroższą w kraju […]

 16. […] r. burmistrz Waldemar Sikora♂ kosztem dziesiątek milionów złotych zdołał już wystawić szalet♂, kilkadziesiąt spiżowych słoneczek♂, multistadion♂, bodaj najdroższą w kraju […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl