Derby Ponidzia: 4:1, wysoka wygrana AKS 1947 Busko-Zdrój nad TS 1946 Nida Pińczów - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

12 października 2020 | | | 5 komentarzy

Wysoką wygraną AKS 1947 Busko-Zdrój zakończyły się sobotnie derby Ponidzia. W wieczornym meczu piłkarskim rozgrywanym przy sztucznym świetle na murawie w Zdroju gospodarze ograli jedenastkę z Pińczowa 4:1. Po miesiącach słabych występów cieszy druga z rzędu, w dodatku wysoka wygrana słonecznej drużyny.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Nadzieje buskich kibiców w 18 minucie rozbudziła bramka dla AKS 1947 strzelona  przez Piotra Radwańskiego. Ten wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie było zdecydowanie lepiej. W ciągu zaledwie 10 minut bramkarze aż czterokrotnie wyciągali piłkę z siatki. Najpierw, w 55 minucie drugiego gola dla słonecznych strzelił Damian Pietras. Pińczów odpowiedział bramką kontaktową Karola Stępnika w 60 minucie. Trzy minuty później, na 3:1 dla Buska wynik podniósł Łukasz Mika, a kilkadziesiąt sekund po nim, w 64 minucie ostateczny rezultat ustanowił Tomasz Raczyński.

– W pierwszych minutach meczu więcej przy piłce utrzymywali się goście. Jednak z biegiem czasu nasz zespół przejął inicjatywę i stworzył kilka sytuacji. Najlepszą miał Tomek Raczyński, ale przegrał pojedynek 1na1 z bramkarzem Nidy. Następnie mieliśmy serię rzutów rożnych. I po jednym z nich Piotr Radwański zdobył gola na 1-0. W pierwszej połowie bardzo dobrą interwencją na linii bramkowej wykazał się nasz bramkarz, Kacper Łudzik, który wybronił strzał głową przeciwnika. W drugiej połowie na 2-0 podwyższył Damian Pietras. Nida odpowiedziała kontrą i zrobiło się 2-1. Jednak kilka minut później, świetnie w polu karnym zachował się Łukasz Mika i strzałem w okienko nie dał szans bramkarzowi Nidy. Minutę później było już 4-1. Indywidualną akcję Mateusza Jańca wykończył Tomek Raczyński. Zagraliśmy bardzo dobrze w drugiej połowie meczu. Mieliśmy jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, m.in. strzał Mateusza Jańca w poprzeczkę, czy w słupek Norberta Sinkiewicza. Solidna gra w obronie, harówka pomocników i skuteczna gra w ataku, dała nam zasłużone zwycięstwo w tym meczu. Oby tak dalej. BRAWO DRUZYNA tymi słowami skomentował spotkanie Mariusz Kośmider , nowy szkoleniowiec AKS 1947.

W trakcie gry nie doszło na boisku do żadnych poważniejszych naruszeń zasad gry, sędziowie ani raz nie sięgnęli po żółty czy czerwony kartonik.

zdrojbusko.futbolowo.pl [12.10.2020]: – Zwycięskie derby!!!

laczynaspilka.pl [11.10.2020] : – AKS 1947 Busko-Zdrój (4:1) TS 1946 Nida Pińczów

Wikipedia: – Żółta kartka i czerwona kartka – w niektórych sportach – sposób odpowiednio upomnienia lub ukarania zawodnika (niekiedy innych osób) za poważne naruszenie zasad gry. System ten został zaproponowany przez angielskiego sędziego piłkarskiego Kena Astona i zastosowany po raz pierwszy podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w roku 1970 w Meksyku. [link]

Jarosław Kruk: 11 października zawodnicy i trener zapisali kolejną dobrą kartkę w historii AKS 1947 Busko-Zdrój. Gratulacje!

◙ Podobne informacje:

Viktoria! AKS1947 Busko-Zdrój zwyciężył w Kajetanowie LKS Lubrzankę 3:2!

Historyczny mecz AKS 1947 Busko-Zdrój vs PARTYZANT Radoszyce, wynik 3:4

Dotkliwa porażka AKS 1947 Busko-Zdrój 1:5 w meczu z Olimpią Pogoń Staszów. Dymisja trenera Arczewskiego. Nowy szkoleniowiec

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

5 odpowiedzi na “Derby Ponidzia: 4:1, wysoka wygrana AKS 1947 Busko-Zdrój nad TS 1946 Nida Pińczów”

1. Dejna pisze:

Może by tak postawić naszym Orłom warunek: jak przegrają, to płacą za światło, a jak wygrają, jak na der5bach, to w porządku.

2. Kibic do Dejna pisze:

Ja proponuję by za wygrany mecz była premia, w przypadku porażki by płacili za światło XD

3. eH!De pisze:

A dlaczego w telewizjach o tym nie trąbią? Taka Iga Świątek wygrała mecza i od kilku dni wszędzie jej pełno. A nasze piłkarze mecza z Pinczewem wygrali i cisza. Eh, niesprawiedliwe to. I takie małe pytanie jeszcze mam: to był fuks? Czy umiejętności?

4. on pisze:

Brawo, ale czy tego meczu nie można było zagrać w dzień ?Trzeba się popisać oświetleniem szkoda że na koszt podatnika..