Czy skutery elektryczne zmobilizują kuracjuszy i otworzą dla nich Ponidzie? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Czy skutery elektryczne zmobilizują kuracjuszy i otworzą dla nich Ponidzie?

30 marca 2019 | Jarosław Kruk 30.03.2019 | | 1 komentarz

W kurorcie buskim wydaje się, że potrzebny jest prosty środek do indywidualnej lokomocji dla kuracjuszy przebywających w naszych sanatoriach. Szczególnie w okresie letnim. Zainteresowanie jakim wśród gości cieszą się elektryczne tramwaje kursujące już od kilku lat wydają się potwierdzać tę tezę. Czy elektryczne skutery mogą być panaceum? 

CK Rynek – od lewej: kielecki radny Dariusz Kisiel, buski radny Łukasz Szumilas i Dariusz Gerstel.

By o czymś rozmawiać, a tym bardziej decydować  warto wpierw zapoznać się z tematem, warto go „poczuć”. W sobotę, 30 marca, Młode Busko doświadczyło w Kielcach walorów skuterów elektrycznych blinkee.city i komfortu korzystania z nich. Na kieleckim rynku odbywała się tego dnia premiera tego eko-środka komunikacji.

– Świetna sprawa! Wygodny, ekologiczny jednoślad, który może być praktycznym rozwiązaniem dla kuracjuszy i gości odwiedzających Busko-Zdrój. Zasięg 80 kilometrów na jednym ładowaniu pozwala na dotarcie w każdy zakątek naszego pięknego Ponidzia i bezpieczny powrót! – stwierdził radny Łukasz Szumilas. – Będę rozmawiał w Busku o sprowadzeniu takich „elektryków” do naszego kurortu.

– Przez pewien czas mieszkałem we Włoszech –  wspomniał radny kieleckiej Rady Miejskiej Dariusz Kisiel – tam podobne skutery to norma i codzienność, sądzę że przyjmą się i u nas nad Silnicą – dodał z optymizmem.

Takie eko-motorynki, umożliwiające jazdę z prędkością do 45 km/h mogłyby całkiem skutecznie komunikacyjnie połączyć atrakcyjne miejsca na Ponidziu, np. królewską Wiślicę, pałac Wielopolskich w Chrobrzu, Ogród na rozstajach w Młodzawach, słynną stadninę koni arabskich w Michałowie czy nawet zawiślańską malowaną wieś Zalipie z naszym odwiedzanym przez blisko 80.000 gości rocznie kurortem. Może tymi praktycznymi i prostymi w użyciu jednośladami zainteresują się też włodarze sąsiadujących z Buskiem miejscowości? Dzięki udziałowi we wdrożeniu skuterów zapewne znacząco pomnożyliby liczbę odwiedzających ich turystów, Busko ma się czym dzielić.

kliknij na grafikę by zobaczyć video z jazdy próbnej blinkee

Czy skutery podobnie jak do Kielc zawitają i do miasta ze słońcem w herbie? czy spotkają się z zainteresowaniem? pokażą testy  – Dariusz Gerstel, zajmujący się promocją blinkee.city w Kielcach wyraził chęć zrobienia próby tych skuterów w Busku-Zdroju.


zmoblilizują – tu w znaczeniu: uczynią mobilnymi, mogącymi się poruszać.

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “Czy skutery elektryczne zmobilizują kuracjuszy i otworzą dla nich Ponidzie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl