Burmistrz zakazuje kandydatom w wyborach do buskiej Rady Miejskiej używania herbu miasta do którego władz kandydują - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Burmistrz zakazuje kandydatom w wyborach do buskiej Rady Miejskiej używania herbu miasta do którego władz kandydują

19 września 2018 | Jarosław Kruk | | 15 komentarzy

Na prośbę pani Elżbiety Śliwy, kandydatki na stanowisko burmistrza Buska-Zdroju w październikowych wyborach, skierowaną do redakcji infobusko.pl, usunąłem praktycznie całą treść tego artykułu ze strony infobusko.pl. 

autor grafiki: Jarosław Kruk, użyty program: Gimp – bezpłatny, otwartoźródłowy program do edycji grafiki rastrowej.  źródło: Wikipedia, autor herbu: Łukasz Kocjan, licencja: Grafika ta jest wzorowana na herbie miasta Busko-Zdrój będącym na podstawie polskiego prawa w domenie publicznej. Ta wersja herbu (będąca moją interpretacją) jest udostępniana na licencji GFDL.

Pozostały komentarze, w których ich autorzy wyrazili swoją opinię i uważam, że bez ich zgody nie mam prawa ich usuwać.
z poważaniem

Jarosław Kruk

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

15 odpowiedzi na “Burmistrz zakazuje kandydatom w wyborach do buskiej Rady Miejskiej używania herbu miasta do którego władz kandydują”

 1. gal pisze:

  Masakra, ten gość powinien już dawno odejść na emeryture, awanturnik i pieniacz. Takie sprawy powinny być nagłaśniane aby mieszkańcy wreszcie przejrzeli na oczy.

 2. Mieszkaniec pisze:

  Ciekawe jaką pensję pobiera co miesiąc z naszych podatków ten pan, za to, że się tak czujnie i dzielnie troszczy o mienie gminy?

 3. Błażej pisze:

  Osobiście uważam, że jest w tym racja. Dziś przemierzając rano nasze miasto zauważyłem że tylko KWW Elżbiety Śliwy umieścił herb na swoich plakatach wyborczych. Wiszą różne plakaty, Gospodarnej Gminy, Porozumienia Samorządowego, PiS i innych i na żadnym plakacie nie jest wykorzystany herb naszego miasta. Więc chyba o czymś to świadczy, być może nieznajomości pewnych ustaw.

 4. do Błażej pisze:

  mnie się wydaje, że nie chodzi o to czy to jest zgodne czy niezgodne z prawem, tylko czy gminie i mieszkańcom dzieje się krzywda z tego powodu i czy rzeczywiści warto się takimi drobiazgami teraz zajmować. Mnie to nie przeszkadza.

 5. mod_misiek@poczta.onet.pl pisze:

  I bardzo dobrze, jak można używać jakiegokolwiek znaku bezprawnie. To tak jakby ktoś sobie przypisywał godło czy flagę. To znak Gminy który nie ma przynależności partyjnej. Koniec kropka. A jak komitet wyborczy wyborców Pani Śliwy nie zna podstawowych przepisów prawnych to chyba słabo o Was świadczy. I celowo piszę Was, bo infobusko.pl to niestety tuba propagandowa KWW Śliwy. Nie można przedstawiać się jako bezstronny informator mieszkańców i kandydować z jednego komitetu Panie Kruk.

 6. Marek pisze:

  Najwyższa pora podziękować Sikorze i temu całemu towarzystwu. To skandal!!! Nie może być zgody na to, żeby ten człowiek traktował nasze miasto i gminę jak swój prywatny folwark! Jak był prezesem PSS Społem to produkty do sklepów dostarczane były z hurtowni jego żony, czyli z Sawy. Teraz jest tak samo. Burmistrz dostarcza towary z hurtowni swojej żony czyli z Sawy do jednostek jemu podległych.(Szkoła Podstawowa nr 2, do zeszłego roku jak była stołówka, to do Opieki Społecznej (MGOPS) itd.). Teraz chce „zawłaszczyć” herb naszego ponad siedemsetletniego miasta? Co on sobie wyobraża, że Busko i Gmina to jego prywatny folwark? A jak sobie kupię koszulkę ze „słoneczkiem” to Walduś zabroni mi w niej chodzić bez jego zgody po ulicy? A może Straż Miejska będzie mnie ścigać po Busku? To się nadaje do ogólnopolskich mediów!!! To skandal na skalę kraju!!! Czy my żyjemy w stalinowskich latach pięćdziesiątych? I niech nikt nie bredzi, że taka jest jakaś tam uchwała Rady Miasta, bo ona nie może być sprzeczna z ustawami i przede wszystkim konstytucją. Na tej zasadzie, to bez zgody rządu RP nie można by używać flagi, czyli wywieszać jej przed domem w święto państwowe, czy też używać godła. Czy flaga i godło to własność rządu RP, czy nas wszystkich Polaków? Mało jest koszulek z nadrukami o tematyce patriotycznej z wizerunkiem godła? Z wizerunkiem orła? Czy ktoś będzie ścigał tych ludzi po ulicach? Przecież to totalny nonsens! Już dosyć tego, co się w tym Busku wyprawia!!! To jest miasto nas wszystkich,a nie czyjś prywatny folwark!!!

 7. Yyy pisze:

  „Pozostały komentarze, w których ich autorzy wyrazili swoją opinię i uważam, że bez ich zgody nie mam prawa ich usuwać.”
  Zabawne. Życzę powodzenia. Fakt prawa autorskie

 8. Kasia pisze:

  Dlaczego takie problemy robi tylko jeden komitet wyborczy?

 9. Marek do Kasia pisze:

  Bo widzisz Kasiu, widać tylko ten jeden Komitet dostrzega upośledzoną buską rzeczywistość, ma odwagę otwarcie o tym mówić, chęć to zmieniać i wie jak.
  Innych widocznie co innego interesuje.

 10. Kasia pisze:

  Niestety odnoszę całkowicie inne wrażenie. Miałam nadzieję, że jednak to będzie gra fair play, ale się rozczarowałam. Ja osobiście się zgadamy z decyzją Pana Burmistrza. Może warto było wcześniej uzgodnić sprawę wykorzystania herbu miasta, a tu całkowita samowola, która jak kojarzę jest zarzucana obecnej władzy. Więc jak kto jest Wam wolno coś robić i jest ok ale innym nie bo to już be?

 11. Zenek pisze:

  To jest herb naszego miasta, czyli jest on własnością nas wszystkich mieszkańców, a nie prywatną własnością Sikory. Zabranianie konkurencji politycznej używania herbu to działania bardzo niskich lotów i na bardzo niskim poziomie, delikatnie mówiąc. Widać panikę o utratę stołka, a zarazem gotowość do posuwania się do różnych kroków, na przykład tak groteskowych i żałosnych jak zabraniane używania komuś herbu, aby tylko utrzymać się na stanowisku i ponownie wygrać wybory. Niech sobie Sikora pilnuje i zakazuje na przykład używania logo hurtowni SAWY, a nie herbu, który jest własnością nas wszystkich mieszkańców.

 12. Kasia pisze:

  Herb zasługuje na szacunek, a jaki ma szacunek na plakacie który po wyborach będzie leżał gdzieś w rowie??

 13. Zenek pisze:

  Po wyborach komitety maja obowiązek usunąć plakaty w określonym terminie, a za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna, więc tłumaczenie, że nie można użyć herbu na plakacie, bo potem plakat może leżeć na ziemi jest niemerytoryczne i na dobrą sprawę nielogiczne. Na tej zasadzie to trzeba by zabronić wywieszania flagi w święto państwowe, bo na przykład wiatr może zawiać i flaga może spaść na ziemię. Równie dobrze można by zakazać używania orła na monetach, bo monety też bywa, że leżą na ziemi. Jakoś Sikorze nie przeszkadza, że mosiężne tarcze ze słońcem leżą poziomo i mogą chodzić po nich ludzie, psy, ptaki mogą je zanieczyszczać odchodami itd.

 14. do Zenek i Kasia pisze:

  Sikorze nie przeszkadza syf i bałagan na Szydłowskiej, osrane ławki i alejki w parku, ale przeszkadza mu, ze kandydatka w wyborach przeczyta list na dożynkach czy umieści herb miasta do władz którego kandyduje hahahaha 🙂

 15. […] ◙ infobusko.pl: – Burmistrz zakazuje kandydatom w wyborach do buskiej Rady Miejskiej używania herbu miasta do któreg… […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl