BSCK: Wernisaż jubileuszowego 25. Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego „Ponidzie 2021” [FOTO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

BSCK: Wernisaż jubileuszowego 25. Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego „Ponidzie 2021” [FOTO]

11 grudnia 2021 | Radio Kielce Marta Gajda-Kruk 09.12.2021 / infoBusko.pl Jarosław Kruk 10.12.2021 | | 37 komentarzy

W Buskim Samorządowym Centrum Kultury od 9 grudnia 2021 r. można podziwiać trzy wystawy będące pokłosiem jubileuszowego XXV Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego „Ponidzie 2021”. Swoje prace, łącznie ponad 530 zdjęć nadesłało 120 fotografików. Podczas wernisażu został rozstrzygnięty również konkurs fotograficzny na zdjęcie roku „Busko-Zdrój – Portret Miasta”. – informuje portal Radio Kielce

○ W konkursie fotograficznym na zdjęcie roku „Busko-Zdrój – Portret Miasta” uznanie burmistrza Waldemara Sikory i główną nagrodę zdobyła fotografia przedstawiająca buski skatepark nocą buszczanina Konrada Chmury.

W Klubie Stradivarius prezentowane są dwie galerie – „Moja prezentacja” oraz „Busko-Zdrój Portret Miasta”. Z kolei w holu domu kultury przedstawiono prace zgłoszone do konkursu „Odkrywamy Ponidzie: Skały Ponidzia”.

Maria Wiśniewska, dyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, podczas wernisażu podkreśliła, że 25. edycja najważniejszej imprezy fotograficznej regionu, to równocześnie ćwierćwiecze wytężonej pracy kuratora wystawy Piotra Kalety.

Dziś fotografia jest zjawiskiem powszechnym – stwierdził Piotr Kaleta, który tego wieczoru, w uznaniu działalności twórczej przyczyniającej się do rozwoju kultury w regionie, otrzymał medal okolicznościowy nadawany przez Świętokrzyski Okręg Związku Polskich Artystów Fotografików.

Fotografia bardzo mocno się spopularyzowała. Dziś każdy fotografuje, mimo, że nie ma się wiedzy o fotografii. Oczywiście można robić doskonałe zdjęcia, ale jeśli się to robi sercem i z pasją – dodał.

We współorganizowanie przeglądu od 10 lat włącza się Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Tegorocznym tematem konkursowym były „Skały Ponidzia”. Łącznie nadesłano 52 prace, 18 autorów – mówiła Anna Chwalik-Borowiec z zespołu parków.

Skały są ważnym elementem naszego krajobrazu, (…) mamy piękne jaskinie, łącznie z najdłuższą w Polsce jaskinią w gipsach – Jaskinią Skorocicką, która ma aż 352 metry – dodała.

▲ autor: Krzysztof Kuza♂

Podczas wernisażu został rozstrzygnięty również konkurs fotograficzny na zdjęcie roku „Busko-Zdrój – Portret Miasta”. Uznanie burmistrza Waldemara Sikory zdobyła fotografia przedstawiająca buski skatepark nocą.

– Konkurs ten także cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z roku na rok napływa coraz więcej prac. Miło nam poinformować, że nagroda trafiła do mieszkańca naszego miasta. Laureatem konkursu i zdobywcą nagrody został Konrad Chmura – poinformował.

Sam zwycięzca podkreślił, że pasją do fotografii zaraził go jego kolega… – cały artykuł i galeria zdjęć MGK na źródłowej stronie Radia Kielce

◙ Podobne informacje:

I ❤ Ponidzie: Konkurs fotograficzny „Wierzba w krajobrazie Ponidzia” rozstrzygnięty. A wierzb coraz mniej…

XXIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD FOTOGRAFICZNY „PONIDZIE 2019” – wielkie święto fotografii – czwartek, 12 XII

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

37 odpowiedzi na “BSCK: Wernisaż jubileuszowego 25. Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego „Ponidzie 2021” [FOTO]”

 1. eH!De pisze:

  A na Alei kolejne drzewa wycięte. Naprzeciwko Biedronki widziałem dwa. Co się dzieje?

 2. Patriota pisze:

  Wycięto nie 2 a 4. Najpierw drzewa zabetonowali podczas rewitalizacji a teraz je usuwają bo zaczęły usychać. Brakuje słów żeby określić to co robi obecna władza w mieście.

 3. Świstak pisze:

  Kielce mają swojego betoniarza i jak widać Busko też.

 4. Sikorka pisze:

  Między UMIG, Starostwem i Kopernikiem 8 grudnia wycięli dwa drzewa na Alei Mickiewicza

 5. Będzie ciężka zima bo drewno na opał gromadza pisze:

  6 grudnia Buska władza zaświeciła choinkę na placu zwyciestwa, a 9 grudnia podległe jej chyba służby wyciely rosnąca tuż obok tego lunaparkowego świecidelka, przy zegarmistrzu, od bodaj 50 lat, miododajna lipę.

 6. Może komuś skończyło się drewno do kominka z wycinki Malpiaka? pisze:

  Więc moze organizuje sobie kolejny darmowy opal?

 7. GoniecBuski.pl pisze:

  goniecbuski.pl/2021/12/09/naprawiaja-przejazd-w-galowie-od-niedzieli-pociagiem-z-buska-do-czestochowy/

 8. była zabytkowa cienista Aleja, będzie nowa bezdrzewna słoneczna betonsztrasse? pisze:

  nowoczesność w domu i zagrodzie

 9. Głos racjonalny pisze:

  I bardzo dobrze! Niech tną na potęgę, betonują, szastają milionami, niech w trakcie deszczów zalewa Zdrój, niech przyznają nagrody takim wybitnym intelektualnie postaciom jak Konrad Ch., itd., ponieważ w Busku jest tak, że „czym gorzej, tym lepiej”. Dla kogo lepiej? Dla wladz rzecz jasna. Busko ma takiego burmistrza i takich radnych jakich sobie wybralo. Takie Busko jacy mieszkancy – jacy mieszkancy takie wladze – jakie wladze takie Busko. Kwadratura koła. Czy cos sie kiedys zmieni? Nie, nic sie nie zmieni. Kwadratura koła.

 10. Adam pisze:

  Zgadzam się w pełni z poprzednikiem powyżej.

  Społeczeństwo Buska i okolic Buska chłopskie lub o chłopskim pochodzeniu potrafi tylko bezproduktywnie narzekać. Nie potrafi zorganizować się, wyznając zasadę: „Co do płeta, no to jezd młeje, a co za płetem, to już mnie nieobechłedzi”.
  Rozmawiałem niedawno z typowym Januszem. Aczkolwiek niby człowiek wykształcony, z wyższym. I on mi się żalił, że przez burmistrza i radnych teraz będzie miał do zapłaty wyższy podatek od jego hacjendy. Ja na to, czy głosował jak były wybory samorządowe? A no nie głosował i nie interesuje się polityką lokalną. No to czego k… chce? Skoro mu się nie chce nawet dupy ruszyć raz na 5 (wcześniej raz na 4) lata? Gdyby tak jeszcze kilkudziesięciu Januszów ruszyło tyłki przed trzema laty, to byłoby po Waldku.

 11. Gdzie Rzym gdzie Krym! pisze:

  Artykuł o wystawie fotograficznej a wy tutaj o polityce i ekologii! Dajta spokój!

 12. Do powyżej pisze:

  No przecież można porobić zdjęcia tych powycinanych drzew i wysłać na wystawę fotograficzną o Ponidziu.
  Co się przypieprzasz?

 13. eH!De pisze:

  Tak sobie patrzę na te powycinane drzewa i myślę sobie czy do końca kadencji burmistrza zdążą wyciąć całą Aleję. Ale jak widzę w jakim tempie to idzie, to myślę że zdążą.

 14. do powyżej pisze:

  Chłop ciężko pracuje na okrągło, więc przyznana mu na sesji podwyżka należy mu się na mur beton

 15. Gajowy Marucha do eH!De 11 GRUDNIA 2021 O 19:56 pisze:

  Nie bójta się ludzie, te stare chore brzydkie drzewa to się po kolei wytnie, a w ich miejsce władza ustawi nam nowoczesne, piekne sztuczne drzewa, może np. takie eleganckie palmy jak ta na rondzie de Gaula w Warszawie? I jeszcze się je podświetli na kolorowo ledami i będzie zajefajnie!

 16. mamy go z głowy pisze:

  Czy braterski uścisk dłoni i uśmiech od ucha do ucha to aby nie w podzięce za pomoc w usunięciu pewnego niepokornego?

 17. Aaa pisze:

  Pamiętam te wystawę jako coś na bardzo wysokim poziomie, a dzisiaj nagradzają tu dyżurnego pajaca miasta, oj.

 18. Czy prawdą jest, że Adolf H. malował całkiem ładne obrazy? pisze:

  Tak słyszałam, ale nie wiem czy to prawda, więc pytam.

 19. do powyżej: czy chodzi ci o Hyłę czy Hitlera? pisze:

  czy chodzi ci o Adolfa Hyłę, malarza który namalował m.in. obraz „Jezu Ufam Tobie” (https://hyla.org.pl/adolf-hyla/) czy o malarza Adolfa Hitlera, który malował „całkiem ładne obrazy” (https://www.google.com/search?q=adolf+hitler+obraz&oq=adolf+hitler+obraz&aqs=chrome..69i57.6141j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8), przewodził III Rzeszy i ponosi odpowiedzialność za śmierć dziesiątek milionów ludzi i Holokaust?

 20. jaki pan taki kram do Aaa 12 GRUDNIA 2021 O 07:45 pisze:

  „Pamiętam te wystawę jako coś na bardzo wysokim poziomie, a dzisiaj nagradzają tu dyżurnego pajaca miasta, oj.” też to pamiętam. Pamiętam też, jak kiedyś, przez długie , długie lata piękna była Aleja Mickiewicza i jakie piękne drzewa na niej rosły. A dzisiaj to wg. mnie jest betonowy bulwar z chorującymi i usychającymi drzewami, które jedno po drugim idą pod piłę, oj.

 21. :) pisze:

  U mareczka już jest program grudniowej bezrady miejskiej.
  Brakuje projektu uchwały w sprawie poboru opłaty za użytkowanie kładki pieszo-rowerowej,biegnącej od Parku Zdrojowego do kompleksu Górka. Miasto będzie musiało wybudować jeszcze wyciąg powrotny od parku na Górkę. Pokręty zmęczą się podczas powrotu

 22. :) pisze:

  Burmistrz.. musisz wybudować pokrętom wyciąg krzesełkowy do powrotu z parku uzdrowskowego do szpitala Górka

 23. Śledź po japońsku pisze:

  Nikifor phejsbuka wygrał

 24. makrela do śledzia pisze:

  czy Nikifor świadczył latami na czarno usługi przewozowe?

 25. Karp do poprzedników pisze:

  A czy Nikifor zamiast przecinków używałwyrazów łacińskich? 🙂

 26. Szczupak w galarecie pisze:

  Taxi obłok to wg mnie bezczelny prymityw, który zna łacinę tak jak ty fuzję termojądrową, hihi

 27. Cóż, jaka władza takie autorytety pisze:

  Realista do Aaa 12 GRUDNIA 2021 O 07:45

 28. brzana pisze:

  Mi mama zawsze powtarza, że swój do swego ciągnie.

 29. Łukasz Nowak pisze:

  Kolejnym „autorytetem” jest Gerard J. w UMiG.

  Za to dziś miała miejsce premiera bezpośrednich pociągów z Buska (Wełcza) do Częstochowy i do Katowic, których uruchomienie było wynikiem lobbingu jaki prowadziłem u Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Dziękuję panu marszałkowi Bętkowskiemu i pani dyrektorce Grzeli za podjęcie decyzji wychodzącej naprzeciw potrzebom kuracjuszy i mieszkańców Buska, zaś wszystkich zapraszam do korzystania z nowych połączeń.

 30. Do Łukasza Nowaka pisze:

  Z Gerardem J. to prawda, w ogóle w głowie mi się nie mieści, jak to możliwe, że człowiek wylatuje z jednej pracy za mobbingowanie ludzi i zamiast odejść w zapomnienie, na które z tego powodu zasługuje, to szuka mu się innych posadek, żeby mógł innym zatruwać życie gdzie indziej. Takie rzeczy to chyba tylko w Busku, bo to nie pierwszy taki przypadek tu.

 31. do powyżej pisze:

  Możliwe, gdy jest się znajomym wicka.

 32. Bogdan L. do Łukasz Nowak 12 GRUDNIA 2021 O 17:53 pisze:

  A czy przypadkiem tenże Urząd Marszałkowski, któremu tak słodzisz, to nie faworyzuje jednego przewoźnika utrudniając życie drugiemu przewoźnikowi? Sam o tym pisałeś. Już żeś zapomniał?

 33. Do powyzej pisze:

  Jeszcze mu wyjdzie bokiem. Zobaczycie. Czas pokaże.

 34. SZOK: dla dzieci nie ma pieniędzy ale dla Nikifora kasa jest pisze:

  To jest jakiś totalny absurd! Dyrektorka Smerfusia żali się na proteście do kamery , że burmistrz Sikora jakoby nie znalazł, jeśli dobrze czytam napis na banerze: 500 ZŁ/ ROK DLA DZIECI NA ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE https://youtu.be/HkrmZIab7yc, a tu lekką ręką daje 1000 zł nagrody za zdjęcie! A czy nie można było panie Sikora dać 500 zł dla dzieci na te zajęcia terapeutyczne a te drugie 500 zł na nagrodę?!

 35. Głos racjonalny pisze:

  A może Nikifor ma „jakieś względy”, „zasłużył się” czymś u wodza, stąd ta łaskawość? A dzieci czym się zasłużyły? Toż to z ich powodu wódz ma same problemy, bo jak nie protesty rodziców i pracowników przedszkola, to pikieta przed magistratem a potem nawet blokada drogi, to na dodatek właścicielka Smerfusia ponoć wygrała w sądzie z Gminą Busko w sprawie finansowania przedszkola i dostała dodatkowe środki, więc Gmina Busko ma większe wydatki. I wy oczekujecie jeszcze od wodza 500 zł na dzieci? Oj, naiwni, naiwni…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl