bcpl: Wkrótce zakończenie ważnej inwestycji w Busku-Zdroju (foto) - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

bcpl: Wkrótce zakończenie ważnej inwestycji w Busku-Zdroju (foto)

12 listopada 2022 | | | 2 komentarze

Rozpoczęta w marcu przebudowa ulic Partyzantów oraz Grotta dobiega końca. Zainstalowana sygnalizacja świetlna, nowe chodniki, wysepki dla pieszych i ścieżka rowerowa usprawni ruch i zwiększy bezpieczeństwo w tej części miasta. – informuje 10.11.2022 portal busko.com.pl

Rozpoczęta w marcu przebudowa ulic Partyzantów oraz Grotta♂ dobiega końca./ źródło: busko.com.pl♂

Jak informował inwestor Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju w zakresie prac było utworzenie na skrzyżowaniu ul. Partyzantów z ul. Grotta  pasów do prawo i lewoskrętu, przejścia dla pieszych z wyspą dzielącą, sygnalizację świetlną, kanalizację deszczową oraz przebudowanie oświetlenia ulicznego.

Z kolei prace u zbiegu ulic Grotta i Batorego objęły wykonanie pasów do prawo i lewoskrętów, przejść dla pieszych z wyspą dzielącą, ścieżki rowerowej oraz odwodnienia pasa drogowego.

Zaplanowane prace są już na finiszu i wkrótce mieszkańcy Buska-Zdroju będą mogli korzystać z nowej infrastruktury drogowej.

Wartość robót wynosi ponad 6 mln zł. Zadanie zostało dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą jest firma MITO-M.

(pełna galeria zdjęć w większej rozdzielczości na źródłowej stronie busko.com.pl♂)

◙ Podobne informacje:

nm: Pod koniec października zakończy się remont Partyzantów i Grotta w Busku

TP: 🟥 „Mamy dosyć! Chcemy kanalizacji na ul. Partyzantów. Niech władze miasta coś z tym w końcu zrobią”

UMiG: ⛔ Zmiana organizacji ruchu na ulicach miasta. Zakaz wjazdu ze Słonecznej i Bajkowej na 1-go Maja | @: Mamy już kolejną w Busku, w mojej ocenie debilną i kretyńską organizację ruchu

ED: Deptak 1 Maja w Busku-Zdroju zamknięty dla ruchu. Protest przedsiębiorców. Burmistrz: Nic się nie zmieni

UMiG: 💥 Apel burmistrza do mieszkańców odnośnie korzystania z samochodów i parkowania | JKR: 🟥 „rząd się sam wyżywi”

💥 Nowy Ład w Zdroju: ⛔Zamknięcie ruchu na odcinku od Bristolu do BSCK, ruch jednokierunkowy na Lipowej, Kusocińskiego i Rokosza? [AKTUALIZACJA]

RK: Deptak w Busku kością niezgody. Kuracjusze: gdzie troska o przyjeżdżających na leczenie? | JKR: Wolnoć Waldeczku w swoim gniazdeczku

W Głogoczowie za 5,5 mln zł powstanie kolejna kładka dla pieszych nad Zakopianką. | 🟥 JKR: W Busku nad Rzewuskiego powstała kładka dla pieszych za 9,5 mln zł. O 4 miliony drożej!!

nm: Trwa remont na 1 Maja w Busku. Ludzie mocno się niecierpliwią [ZDJĘCIA] | 🟥 JKR: Gdzie się podziało 15 milionów złotych?

NOIZZ: „Dubaj to parodia XXI wieku”. Burdż Chalifa nie ma kanalizacji, ścieki wywozi się autostradami | JKR: Czy Busko-Zdrój to aby nie taki „mały Dubaj”?

onet: Kraków kupił ławkę za 228 tys. zł | JKR: Busko zrewitalizowało Mickiewicza za 25 mln, wystawiło tężnię za 25 mln, kładkę za 9,5 mln, „bunkier” AKS za „x+8mln”, a cały multistadion za pieron wie ile, itd., itp…

TVN: 🟥 ,,Zastraszyć dziennikarza”. Superwizjer – Lokalne media. Cena niezależności

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “bcpl: Wkrótce zakończenie ważnej inwestycji w Busku-Zdroju (foto)”

  1. ruch okrężny pisze:

    Czteropasmówka w środku miasta, między dwoma ludnymi osiedlami? chyba kogoś poniosło. Dla mnie to megalomania i przerost formy nad treścią. Problemy rozwiązałyby dwa ronda tanio i skutecznie.

  2. eH!De pisze:

    Powtórzę to co napisałem na buskokom.
    Fajne te przejścia dla pieszych, zrobione w najszerszych miejscach. To wyżej to jeszcze rozumiem ale po kiego grzyba to następne? Nie dość że w najszerszym miejscu drogi to jeszcze prowadzące prosto w żywopłot. A niecałe 100 metrów niżej przystanek autobusowy. To drugie przejście raczej bardziej by się przydało właśnie w tym miejscu. Tym bardziej że, jak zauważyłem, sporo ludzi przechodzi przez Grotta właśnie w tym miejscu. Wcześniej czy później dojdzie do nieszczęścia. Ten kto to projektował powinien się trzasnąć w łeb. Ten który to przyklepał również. Zero wyobraźni. Podobnie jak z niby ekskluzywnymi domkami koło Stawu Niemieckiego gdzie z okna jednego ekskluzywnego domku widać co leży na stole w drugim ekskluzywnym domku. Pato na całego. Naprawdę nie da się nic zrobić porządnie? I żeby naprawdę ułatwiało życie ludziom a nie żeby tylko było?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl