Bcpl: Kielecka fundacja „Nadzieja Rodzinie” otworzyła w Podgajach Środowiskowy Dom Samopomocy - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Bcpl: Kielecka fundacja „Nadzieja Rodzinie” otworzyła w Podgajach Środowiskowy Dom Samopomocy

12 września 2020 | busko.com.pl 07.09.2020 / Jarosław Kruk 12.09.2020 | | 1 komentarz

W miejscowości Podgaje, w gminie Busko-Zdrój z inicjatywy Fundacji „Nadzieja Rodzinie” powstał Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób wykazujących przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych pojawiające się głównie z racji wieku (np. różne postacie otępienia, choroba Alzhaimera). – informuje portal busko.com.pl

Otwarcie placówki odbyło się w dniu 01.09.2020 roku z udziałem znamienitych gości, wśród których znaleźli się: Biskup Kielecki – Jan Piotrowski, Doradca Wojewody Świętokrzyskiego – Maria Zuba, Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój – Waldemar Sikora, Prezes Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie” – ks. Andrzej Drapała, Prezes Fundacji „Nadzieja Rodzinie” – Renata Wicha, Dyrektor Hospicjum w Busku-Zdroju – Jarosław Zatorski, Dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego PFRON – Andrzej Michalski, Zastępca Dyrektora MGOPS – Joanna Jabłońska, Radny wsi Słabkowice – Jacek Wach,  proboszcz parafii Janina – Zbigniew Abramowicz, sołtys wsi Podgaje – Marek Wojciechowski.

Placówka zaczęła swoją działalność już w lipcu, jej oficjalne otwarcie odbyło się jednak 1 września.

Podczas uroczystości Biskup Kielecki poświęcił budynek oraz wyremontowane pomieszczenia. Następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Zaproszeni goście skierowali do organizatorów wiele ciepłych słów i wyrazów uznania dla pracy, która została wykonana, by stworzyć miejsce przyjazne Uczestnikom. Miłym akcentem był występ artystyczny w formie piosenki przygotowany przez podopiecznych i terapeutów.

W placówce niezbędną pomoc otrzyma 30 osób po 50. roku życia. Głównym celem działań prowadzonych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Podgajach jest zagwarantowanie Uczestnikom podstawowej opieki, wsparcia w zakresie samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie a także warunków do wszechstronnego rozwoju.

Środowiskowy Dom Samopomocy świadczy usługi w ramach indywidualnych lub zespołowych treningów samoobsługi i treningów umiejętności społecznych polegających na nauce, rozwijaniu lub podtrzymywaniu umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowania w życiu społecznym.

Organizatorzy zapewniają podopiecznym między innymi: pomoc w zdobyciu i doskonaleniu podstawowych umiejętności związanych z realiami życia codziennego, przyjazne miejsce pobytu, posiłek dostosowany do potrzeb osób starszych, wsparcie psychologiczne i terapeutyczne, opiekę pielęgniarską i rehabilitację fizyczną, udział w terapii zajęciowej: indywidualnej i grupowej, stymulowanie rozwoju i integrację.

Dokładamy wszelkich starań, by… – cały artykuł na źródłowej stronie busko.com.pl – po kliknięciu na link

 

eM Kielce [02.09.2020]: – Środowiskowy Dom Samopomocy w Podgajach w gminie Busko-Zdrój – nowa placówka dla niesamodzielnych w regionie 

Radio Kielce [29.01.2020]: – Środowiskowy Dom Samopomocy powstanie w miejscowości Podgaje w gminie Busko-Zdrój

 

◙ Podobne informacje:

RK: Biskup kielecki ostro i zdecydowanie o środowiskach LGBT [POSŁUCHAJ]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “Bcpl: Kielecka fundacja „Nadzieja Rodzinie” otworzyła w Podgajach Środowiskowy Dom Samopomocy”

  1. Mati pisze:

    Na busko.com.pl mamy artykuł o otwarciu ŚDS w Podgajach. Niestety nie ma możliwości dodawania komentarzy. Cenzura? Prawda w oczy koli…?

    Pytam zatem tutaj: Czy to prawda, że zatrudnienie w tym ośrodku znalazł syn radnej Danuty Prędkiej z Oleszek?

    Jeśli tak, to czy ma kwalifikacje na zajmowane przez siebie stanowisko? Z tego co mi wiadomo, wcześniej handlował samochodami? Jakie ma zatem kwalifikacje do opieki nad osobami niepełnosprawnymi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl