Bcpl: Kamerka samochodowa uchroniła od mandatu; bezprawne działanie policjantów - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Bcpl: Kamerka samochodowa uchroniła od mandatu; bezprawne działanie policjantów

6 lutego 2020 | busko.com.pl 05.02.2020 / Jarosław Kruk 06.02.2020 | | 17 komentarzy

„Kierowca uniknął niesłusznego mandatu dzięki kamerce samochodowej” pod takim tytułem 3 lutego 2020r. ukazał się film w serwisie Youtube. Na filmie widzimy i słyszymy zatrzymanie kierowcy przez patrol policji w Busku-Zdroju. – informuje portal busko.com.pl

filmik dostępny po kliknięciu na grafikę

Na nagraniu widzimy jak samochód jadący ulicą Kościuszki w Busku-Zdroju przejeżdża na zielonym świetle. Po chwili patrol policji zatrzymuje samochód i słyszymy na nagraniu: „Gdzie się panu tak śpieszy? Przejechał pan przez skrzyżowanie na czerwonym świetle„.

Pod filmem autor nagrania napisał: „Tuż za krzyżówką zobaczyłem w lusterku radiowóz na sygnałach. Co było dalej widać (i słychać) na filmie. Co by było, gdybym nie miał kamery? Żałuję, że nie zapytałem o to policjanta. Mandat jaki mi groził to 300-600 zł. Za kamerę zapłaciłem 180 zł. Bilans jest oczywisty. Ktoś ma jeszcze wątpliwości co do zasadności kamer?

źródło: busko.com.pl

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

17 odpowiedzi na “Bcpl: Kamerka samochodowa uchroniła od mandatu; bezprawne działanie policjantów”

 1. Rodowity pisze:

  kolejna wtopa buskich policjantów, wygląda na to że pan komendant nie ogarnia podległego mu ogródka hah

 2. Hah pisze:

  Co może Kosiń do dymisji?? Jak to proponuje hipokryta Łukasz Nowak

 3. Teresa pisze:

  pieszych na czerwonym nie widzieli tylko kierowcę na zielonym

 4. Krystian pisze:

  Buska policja powinna zamiatać ulice razem z chłopakami z MPGK

 5. Jeden z komentarzy na fanpage'u Szumilasa pisze:

  Na @Onet.pl , pisze swiadek informacje, że był na miejscu zdarzenia,pod Marketem i widział, jak policjant nadgorliwie zaczął dusic niemiłosiernie tego młodego mężczyznę , ze nie mógł oddychać , nie mógł złapac powietrza..-, widział, jak policjant postępowal z nim jak ze zwierzęciem , tarmosząc go po schodach na dół, , jakby miał do czynienia z jakimś szaleńcem czy bandytą . To nie było naturalne zachowanie policjanta ,i nawet mówia że nieprzepisowe , nie mozna w pojedynke, rzucac tak człowiekiem o ziemię, choćby nawet sie stawiał i nie pokazał dowodu tozsamości. Policjant powinien wezwac posiłki i stosowac sie w/g zasad ,.. .Busko_Zdrój to nie jakaś dzicz , czy Tanzania , A z tym nożem, to też dymana informacja, jak sie jest harcerzem ,czy traperem jak ten @Szumilas, to zawsze maja przy sobie kozik, czy finkę. Coś tu śmierdzi prowokacją z oddali .I bardzo liczę , że jak się sprawa wyjaśni, to zmienią temu młodemu kwalifikacje czynu .a policjant koniecznie musi wrócić na szkolenia, jeśli chce występować , jako stróż prawa . , bo w tym przypadku, wiecej narobił szkody i popisówki niz pożytku dla społeczeństwa.

 6. Łukasz Nowak do Hah pisze:

  Oczywiście, że Kosin powinien wylecieć. Sam by zrezygnował, gdyby miał resztki honoru. Ab to dlatego, że TO NIE JEST ODOSOBNIONA SYTUACJA, tylko „wyczynów” jego podwładnych za jego kadencji było mnóstwo nagłośnionych w mediach, a jeszcze więcej nie znanych szerzej.

  Dlaczego wyzywasz mnie od hipokrytów?

 7. Łukasz Nowak pisze:

  Codziennie widać radiowozy parkowane jednym kołem, niszczące chodniki. Jaki dają przykład kierowcom?!

 8. Do powyżej pisze:

  Radiowozy parkowane kołem niszczące chodnik??? Człowieku tu większość miasta tak robi więc nic nowego haha

 9. Łukasz Nowak pisze:

  Ale parkuje nielegalnie i szkodliwie. A policja ma przede wszystkim DAWAĆ DOBRY PRZYKŁAD. W następnej kolejności pouczać, dopiero na końcu karać.

 10. Do powyżej pisze:

  Strażacy pogotowie obojętne jakie też tak parkuje więc pozdro dla ciebie jeśli trujesz dupe o to xd

 11. Kierowca pisze:

  Łukasz Nowak to chyba nie ma prawka a tym samym zielonego pojęcia o kodeksie drogowym, prawda Panie Łukaszu?

  Ustawa Prawo o ruchu drogowym
  Oddział 2
  Zatrzymanie i postój

  Art.47.1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5t, pod warunkiem że:
  1)na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
  2)szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5m;
  3)pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.

  2.Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust.1 pkt 2, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru, roweru lub wózka rowerowego. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi.

 12. Kierowca pisze:

  A więc nie tylko jednym czy dwoma kołami ale i całym samochodem osobowym, czyli czterema kołami, można parkować na chodniku. Czy Pan Łukasz już to rozumie, czy jeszcze trzeba tłumaczyć?

 13. Kierowca pisze:

  Jeszcze proszę sobie Panie Łukaszu to przeczytać:

  Dziś, w czwartek 7 listopada 2019, wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące kontroli ruchu drogowego. Najważniejszą zmianą dotyczącą kierowców jest sposób kontrolowania przez drogówkę. W akcie prawnym zapisano, że: podczas prowadzenia działań kontrolnych dopuszcza się postój radiowozu w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

  – Czasami są takie miejsca gdzie musimy zatrzymać radiowóz i wykonać naszą robotę. Policjant nie może być traktowany jako typowy uczestnik ruchu drogowego, bo przecież wykonuje on specjalne zadania w zakresie dbania o bezpieczeństwo na drogach – powiedział dziennik.pl podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. – I najważniejsza sprawa. Modyfikacja tych przepisów przyda się osobom, którym bardzo przeszkadza widok radiowozu stojącego w miejscu zabronionym, a większa przejrzystość intencji twórcy rozporządzenia utwierdzi ich w przekonaniu, że przepisy te mają za zadanie organizację kontroli i nadzoru nad ruchem drogowym – podkreślił.

  https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/612227,policja-radiowoz-kontrola-kierowca-mandat-prawo-drogowe-przepisy.html

 14. do Kierowcy pisze:

  Co ma posiadanie lub nie prawa jazdy do znajomości kodeksu drogowego?

  Może zdał na kartę rowerową lub motorowerową?

  A ilu ma prawko za łapówki lub zdali na zasadzie „zakuj – zdaj – zapomnij”?

 15. Busko pisze:

  Do Łukasza Nowaka.
  Człowieku jak już opisujesz swoje wywody związane już z całą polska bo policja stoi na chodniku to pisz sobie do ministerstwa transportu.Moze coś ci odpowiedzą haha

 16. do Busko pisze:

  Co ma ministerstwo transportu do łamania przepisów przez policjantów? Jak urzędnicy kradną, to pisze się do ministra finansów, czy zawiadamia poli8cję i prokuraturę?. Itd.

 17. do Kierowcy oraz innych policjantów pisze:

  „szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5m”

  POKAŻCIE mi buskie chodniki mające powyżej owych 1,5 m!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl