Arte.tv: Świat według Xi Jinpinga - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Arte.tv: Świat według Xi Jinpinga

11 stycznia 2019 | Arte.tv / Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

Pod przewodnictwem nadpotężnego Xi Jinpinga Chiny są na najlepszej drodze do stania się główną potęgą światową XXI wieku. Jakie są cele tajemniczego autokraty, będącego w czasach młodości pod głębokim wpływem maoizmu? ARTE śledzi powstanie i polityczne plany na przyszłość chińskiego prezydenta.

Nigdy wcześniej w historii Chiny nie odniosły tak wielkich sukcesów i nie osiągnęły tak ambitnych celów. Głównie odpowiedzialny za to jest Prezydent Ludowej Republiki Xi Jinping, który od 2013 roku kieruje Chinami z trzeźwym pragmatyzmem i kalkulacją. Jego przyjazna postawa to tylko kamuflaż — Xi Jinping jest gotowy na wszystko, aby wypełnić misję swojej Partii: do 100. rocznicy Chińskiej Republiki Ludowej, 2049 roku, przemienić Chiny w światowe mocarstwo pod względem zarówno gospodarczym, jak i militarnym. W 2017 roku, po gruntownych czystkach w swoim najbliższym otoczeniu, Xi Jinping zmienia konstytucję, dając sobie tym samym prawo do dożywotniego pełnienia funkcji lidera swojego kraju. Jego okrzyk bojowy to „chiński sen”, nowa ideologia o nacjonalistycznych tonach. Każdy, kto się nie dostosowuje, trafia do więzienia i następnie publicznie przeprasza. A nowy elektroniczny system nadzoru już niedługo pomoże rozróżnić dobrych i złych obywateli.

Dokument jest dostępny na źródłowej stronie arte.tv – po kliknięciu na link – dostępne od 17/12/2018 do 16/02/2019

Reżyseria : Sophie Lepault, Romain Franklin
Kraj : Francja,  Rok : 2018, czas: 75 min

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl