Ad vocem: Obiektywny mieszkaniec, 8XII2019 - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Ad vocem: Obiektywny mieszkaniec, 8XII2019

28 grudnia 2019 | Obiektywny mieszkaniec 8.12.2019 / Jarosław Kruk 9.12.2019 | | 10 komentarzy

W komentarzach pod artykułem „Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fontanny…”  internauta Obiektywny mieszkaniec ustosunkował się rzeczowo w 7 punktach do zaprezentowanych w tekście informacji. Wpis zakończył pytaniem. Poruszone kwestie są istotne również dla wielu innych buskowian, spróbuję więc – ad vocem – odnieść się do nich i do sformułowanego pytania. Odpowiedź będzie dość obszerna, dlatego zamiast w komentarzach pod artykułem zamieszczam ją w postaci odrębnego felietonu.

Na początek wpis:  Obiektywny mieszkaniec, 8 GRUDNIA 2019 O 08:28

Panie redaktorze pod Busko trzeba takie inwestycje które nie będą sprzeczne z prawami uzdrowiskowymi.
Równie dobrze mogę sobie zazyczyc 10pietrowego wieżowca lub fabryki akumulatorów.
1.Teznia każdy dobrze wie co się tam buduje ludzie to chcą bo gdyby nie chcieli to by zaraz były protesty A tu cicho.To będzie kolejna atrakcja jak wizytówka tego miasta i właśnie czekam na jej otwarcie by przejść się zobaczyć skorzystać podziwiać że nudny nowy park ma nowa atrakcję.Moze będą bilety? A czemu nie zapłacę heh.
Z pewnością będzie więcej turystów kuracjuszy i tak trzymać.

2.Opisuje Pan wieloboiskowy stadion
-Był Pan na tym stadionie przed ta
cała budowa??
Pytam się tak bo chyba Pan nie widział całego stadionu lub sieje Pan zwykła propagandę.Na stadionie nigdy nie bylo treningowego boiska pelnowymiarowego.Oprocz boiska głównego były trzy boiska JEDNO przy kościele o wymiarach Orlika i DWA za trybuna kryta które były o wiele mniejsze od tego przy kościele.
Jestem w 100% za tym by ten stadion miał te „5” boisk wymiarowych niż mieć dalej to co było. Ze stadionu beda straty?? Te boiska będą jak i dla młodzieży miłośników piłki nożnej jak i dla klubu AKS Busko dla klubu z ponad 70letnia tradycja. (Nawet Pan nic o tym nie napisał że wraca stara nazwa). Czy trzeba dzisiaj płacić by rozwijać swoją pasję? Mhmm.

3.Opisuje Pan fontanny
-Był Pan na tym klepisku pomiędzy os Kościuszki A Pułaskiego??
Codziennie tamtędy przechodzę i odkad ruszyła budowa mogę przechodzić z dumą że w końcu z tym nieuzytkowanym klepiskiem coś się dzieje.
Jest parking będzie fontanna będą miejsca do spędzania czasu takie miejsca jak to powinno być na każdym osiedlu w Busku A czemu?Bo jest nuda!
Kiedyś na zwykłym osiedlu atrakcja był tylko plac zabaw A dziś może i będą fontanny lub podobne architektury. Panie Jarosławie niech Pan zejdzie z komputera przyjedzie do buska i się Pan popyta mieszkańców jak się żyje.

4.Betonowe okręgi trawa z rolek itp.
To jest coś takiego jak Pan Wąsowicz przeciął Bycoka usypal „żwirek” nawet nie pomyślał o schodach A babcia jest ciekawa co tam jest na górze ale nie może wejść jak spad jest że można się zabić.I te dwie sprawy to są bezmyślne inwestycje.

5. Jak Pan opisuje te inwestycje nie będą przynosić dochodów i są nieopłacalne to szczerze najlepiej postawić ludzi ze skarbonkami i niech dają młodzież za użytkowanie stadionu dzieci za użytkowanie fontanny..Te stadion Tez nie fontanna to dla ludzi.

6.Opisuje Pan emigrację ale no bez „jaj” emigracja jest nawet w Kielcach w stolicy woj tam inwestycje praca itp dookoła.Niestety młodych się nie zatrzyma.

7.Szalone lata 90te ahh aż się łeska w oku kręci okres transformacji szał itp.Nad Wisłą to był okres bardzo straszny jedno wielkie dziadostwo z kwestii administracyjnej kraju korupcja oficjalne wojny gangów itp.Bylo minęło teraz jest kapitalizm huraa!!!

Nurtuje mnie takie pytanie cały czas Pan pisze o Sikorze itp A czemu Pan nie napisze np co z tymi wielkimi inwestycjami rozbudowa Mrconiego Mikołajka itp w końcu PSL dał projekt chyba tam zabezpieczył jakiś piniadz A PIS już rządzi rok A dalej cisza z tym wszystkim????


Obiektywny mieszkaniec: – Panie redaktorze pod Busko trzeba takie inwestycje które nie będą sprzeczne z prawami uzdrowiskowymi.
Równie dobrze mogę sobie zażyczyć 10 piętrowego wieżowca lub fabryki akumulatorów.

Jarosław Kruk: Ja pisząc/mówiąc inwestycje mam na myśli nowoczesne projekty, zaawansowane technicznie i technologicznie – takie są najkorzystniejsze, takie są konkurencyjne i przyszłościowe w naszych realiach gospodarczych, gdy koszty pracownicze nad Wisłą nie są już niskie jak kiedyś i będą w sposób naturalny rosły. Jest też oczywiste, że przedsięwzięcia te powinny być czyste i ekologiczne – bycie gminą uzdrowiskową to przywilej ale też zobowiązanie. Jeśli chodzi o lokalizację to również jest jasne, że mimo „eko” powinna być to strefa możliwie odległa od strefy uzdrowiskowej i nie wymagająca zbytnio dodatkowych nakładów, np. na dobrą komunikację zewnętrzną. Takimi terenami Gmina dysponuje – są to działki w Młynach, przy trasie Kielce-Tarnów. Od lat działa tam duży zakład metalurgiczny   „Metal-Kop” (wcześniej przy ul. Langiewicza) i nie widać/słychać by miał negatywny wpływ na uzdrowisko.
A co do fabryki akumulatorów – cytat z @: „W szwedzkim miasteczku Skellefteå na dalekiej północy powstaje fabryka samochodowych akumulatorów, która może niczym gorączka złota zmienić ten surowy, północny region i może też zmienić światowy układ sił w produkcji samochodów elektrycznych.” – życzyłbym więc Gminie ze słońcem w herbie takiej inwestycji. Może wtedy Busko-Zdrój wyprzedziłoby np. Świeradów-Zdrój, drugi w tegorocznym Rankingu GUS najbogatszych i najbiedniejszych gmin w Polsce’?

Om1.Teznia każdy dobrze wie co się tam buduje ludzie to chcą bo gdyby nie chcieli to by zaraz były protesty A tu cicho…

JKR: Obawiam się, że jednak nie każdy w Gminie wie co się tam buduje. Nie zdziwiłbym się wcale, gdyby zrobiono badanie i okazałoby się, że nawet wiedza ogólna w tej materii wcale nie jest powszechna, a co dopiero świadomość szczegółowa: koszt, wielkość, kredyty, wpływ na otoczenie itd. W przypadku UMiG Busko-Zdrój – w moim uznaniu – nie jest najlepiej z informacją i komunikacją z mieszkańcami. Dlatego, na ile mogę, staram się te braki uzupełniać z pomocą infobusko.pl. Stąd stwierdzenie szanownego internauty że „ludzie to chcą bo gdyby nie chcieli to by zaraz były protesty” wydaje mi się chybione.
Czy „To będzie kolejna atrakcja jak wizytówka tego miasta” – pokaże przyszłość. W mojej ocenie, będzie to owszem swoista atrakcja i wizytówka, ale niekoniecznie taka jak się Szanownemu internaucie wydaje.

A co do stwierdzenia  „nudny nowy park” – tu zgoda – jak na liczące już bodaj 30 lat przedsięwzięcie buskich władz samorządowych, w które wpompowano obawiam się wielkie pieniądze, zarówno samorządowe jak i europejskie, to szału nie ma… Podobnie jest zresztą z z Zalewem Radzanów, którym administruje podległy gminie Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
By zobaczyć jak mógłby i powinien wyglądać właściwie zarządzany i prowadzony Nowy Park, za ułamek poniesionych nakładów,  wystarczy pojechać do Ogrodu na Rozstajach w Młodzawach Małych ( link do nawigacji).

Podobne klimaty oczywiście powinny też panować w starym Parku Zdrojowym, który na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci „pod czujnym okiem i troskliwą opieką” władz samorządowych i podległych jej specjalistycznych jednostek doprowadzony został do obecnego stanu.
Uważam, że jeśli nie zmieni się wieloaspektowo podejścia do Parku to obecna wielomilionowa „rewitalizacja” zda mu się jak nowe łaty na starym odzieniu.
Om: 2.Opisuje Pan wieloboiskowy stadion, -Był Pan na tym stadionie przed ta cała budowa?? Pytam się tak bo chyba Pan nie widział całego stadionu lub sieje Pan zwykła propagandę.

JKR: Szanowny Obiektywny mieszkańcu – z ręką na sercu przysięgam – że od dzieciństwa to byłem na tym obiekcie setki, może i tysiące razy. Pod koniec lat 90.tych bywałem tam codziennie – co rano biegałem po bieżni po kilka kilometrów. Wtedy brama wejściowa była otwarta i każdy miał dostęp do bieżni, kortów itd. Ich standard był jaki był ale był dostępny.

Na stwierdzenie „Jestem w 100% za tym by ten stadion miał te „5” boisk wymiarowych niż mieć dalej to co było. Ze stadionu będą straty?? Te boiska będą jak i dla młodzieży miłośników piłki nożnej jak i dla klubu AKS Busko dla klubu z ponad 70letnia tradycja” odpowiem, że w demokracji każdy ma prawo do własnego zdania i osądu, Ty również i ja także.  Dobrze wiedzieć, iż AKS Busko to klub z ponad 7o. letnią tradycją. Piękny wiek, ale czy równie piękne zasługi i osiągnięcia? W życiu i gospodarce jest tak, że powinno się wieloaspektowo i perspektywicznie analizować ewentualne inwestycje, szczególnie jeśli są one kosztowne i finansowane z pieniędzy wspólnych, samorządowych.
Jako ciekawostkę podam, że Robert Lewandowski swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał na skromnym boisku’ w kilkutysięcznym Lesznie,  trenując w miejscowym klubie Partyzant Leszno. Bez – cytat – „5” boisk wymiarowych” – osiągnął sportowe wyżyny. Patrząc od tej strony, biorąc też pod uwagę wyniki buskiej grupy tanecznej „Perfekta„,  obecnie BSCK Perfekta Master , warto by się zastanowić, czy nie lepiej więcej inwestować w „ducha” niż w „materię”.

Nawet Pan nic o tym nie napisał że wraca stara nazwa – przyznam się bez bicia, że nie wiedziałem o tym. Nie sposób jednak wiedzieć wszystko, ale jest na to sposób – zapraszam do współpracy – na infobusko.pl  jest również miejsce dla innych „piór”.

Om: 3. Opisuje Pan fontanny, -Był Pan na tym klepisku pomiędzy os Kościuszki A Pułaskiego??

JKR: Szanowny Obiektywny mieszkańcu, ja się na tych osiedlach wychowałem. Dzieciństwo na Kościuszki, młodość na Pułaskiego. Znam ten teren dokładnie. Przez lata patrzyłem na to „klepisko” i głosiłem, że warto by to zmienić. Mało tego, nie tylko mówiłem ale i robiłem. Bodaj większość z kilkudziesięciu drzew rosnących obecnie na tym obszarze posadziłem i pielęgnowałem głównie sam. Przy kilku wspierał mnie mój ojciec, przy 39  lipach i klonach posadzonych wzdłuż Kusocińskiego, od strony stawu, przy okazji rocznicowego spotkania w 2001 r.  – koleżanki i koledzy z mojej klasy IVB LO matura 1981. Pochwalę się, że moje drzewka przyjmowały się i rosły prawie w 100%. Przykre, że klony, kasztanowce, akacje i orzech posadzone przy ścieżce wzdłuż ogrodzenia przedszkola, który ładnie przez lata podrosły zostały przy okazji budowy skateparku bezmyślnie wycięte a nie na przykład przesadzone…

„Jest parking będzie fontanna będą miejsca do spędzania czasu takie miejsca jak to powinno być na każdym osiedlu w Busku A czemu?Bo jest nuda!” – miejsc parkingowych w tej okolicy jest chyba dostatek, więc nie wiem czy budowa kolejnych jest zasadna. Podobnie jak nie wiem czy potrzebnie powstał obiekt „WC/szatnia pośrodku terenu rekreacyjno/parkowego. Zakładając, że jest potrzebny to uważam, że taniej i lepiej było go np. zrealizować jako dobudowę do przedszkola nr 2 przy okazji jego niedawnej modernizacji.

„Pan zejdzie z komputera przyjedzie do buska i się Pan popyta mieszkańców jak się żyje.” – Zapewniam, że odwiedzam słoneczne miasto dość często i dość dobrze wiem od „miejscowych” jak się w nim żyje. To, że obecnie jestem w Kielcach ma tę zaletę, że mam perspektywę i wiele buskich spraw dostrzegam chyba lepiej. Wszakże mówi się, że będąc w lesie widzi się tylko poszczególne drzewa,  a z oddali widać cały las.

Om: 4. : „Betonowe okręgi trawa z rolek itp. To jest coś takiego jak Pan Wąsowicz przeciął Bycoka usypal „żwirek” nawet nie pomyślał o schodach”..

JKR:- Moje zdanie na te tematy jest krytyczne. W czasach pracy w UMiG, pod burmistrzem Piotrem Wąsowiczem, jemu również przedstawiałem swoją negatywną opinię na temat Bycoka i wielu innych ówczesnych działań. Wskutek tego „spadłem” z Wydziału Promocji UMiG do Centrum Informacji Turystycznej przy BSCK. Ale w demokracji każdy ma prawo do własnego zdania i oceny, są pewnie i tacy, którym się to podoba.

Om: 5 „Jak Pan opisuje te inwestycje nie będą przynosić dochodów i są nieopłacalne to szczerze najlepiej postawić ludzi ze skarbonkami… i niech dają młodzież za użytkowanie stadionu dzieci za użytkowanie fontanny..”

JKR:- „Jak się nie ma miedzi to się na dupie siedzi” – w mojej ocenie Busko nie jest aż tak bogatą gminą jak choćby Kleszczów‚ , by mogła sobie pozwolić na tyle kosztownych i drogich w utrzymaniu inwestycji, które w mojej ocenie nie będą przynosić dochodów finansowych. Gmina, podobnie jak przedsiębiorca, powinna w swoich działaniach brać pod uwagę realia ekonomiczne. Kredyty musi się spłacać więc warto wpierw się zastanowić i mieć zabezpieczone źródła dochodu.
Niepokojące są też przypadki przepłacania w stosunku do przyjętych wstępnie kosztorysów przy okazji wybranych inwestycji, choćby Stadionu czy nadbudowy SP2. Z kasy wypływają kolejne miliony a władze samorządowe zachowują się jakby nigdy nic.

 

Om: 6.Opisuje Pan emigrację ale no bez „jaj” emigracja jest nawet w Kielcach w stolicy woj tam inwestycje praca itp dookoła.Niestety młodych się nie zatrzyma.

JKR: – W Kielcach z pracą nie jest wcale tak różowo, stąd też z roku na rok maleje liczba mieszkańców. Ale jest lepiej chyba niż w Busku.
To, że młodzi wyjeżdżają to dobrze. Wiem to z własnego doświadczenia. Podróże kształcą, pozwalają zobaczyć jak się żyje, pracuje, inwestuje gdzie indziej. Wiedza i wzorce zdobyte podczas wyjazdów często procentują po powrocie do Małych Ojczyzn, stają się kołem zamachowym zmian. Sztuką jest by w miarę posiadanych możliwości tworzyć takie warunki by możliwie dużo tych wyedukowanych młodych chciało wracać do swojego gniazda i pracować w nim i dla niego. By mogła następować bezpieczna zmiana pokoleń.

 

Om: 7. Szalone lata 90te ahh aż się łeska w oku kręci okres transformacji szał itp.Nad Wisłą to był okres bardzo straszny jedno wielkie dziadostwo z kwestii administracyjnej kraju korupcja oficjalne wojny gangów itp.Bylo minęło teraz jest kapitalizm huraa!!!

JKR: Lata 90. były w istocie „szalone” ale tak to jest w przypadku zmian systemowych, gospodarczych, itd. Czy transformacja się już zakończyła? chyba jeszcze nadal nie. W mojej ocenie, na bazie moich wieloletnich doświadczeń z Francji i Szwajcarii, w wielu aspektach jeszcze nam brakuje do okrzepłych na kapitalistycznym gruncie państw Europy zachodniej. Wystarczy zresztą posłuchać wypowiedzi i poczytać komentarzy Polaków mieszkających na zachodzie i odwiedzających kraj, jak i tych którzy wyemigrowali ostatnio. Wiele się można od nich dowiedzieć.

 

Om:   Nurtuje mnie takie pytanie cały czas Pan pisze o Sikorze itp A czemu Pan nie napisze np co z tymi wielkimi inwestycjami rozbudowa Mrconiego Mikołajka itp w końcu PSL dał projekt chyba tam zabezpieczył jakiś piniadz A PIS już rządzi rok A dalej cisza z tym wszystkim????

JKR: Nie sposób w pojedynkę i amatorsko pisać o wszystkim. Staram się poruszać kwestie w mojej ocenie ważne i na których temat posiadam przyzwoitą wiedzę. „O Sikorze” piszę czasami, zazwyczaj odnoszę się do buskich władz samorządowych lub urzędników i Urzędu Miasta i Gminy. Ale, że pan Waldemar Sikora jest burmistrzem to w sposób naturalny sprawia, że z racji funkcji jest adresatem bezpośrednim lub pośrednim wielu interwencji. Mówi się wszakże, że kapitan na statku odpowiada za wszystko.
co z tymi wielkimi inwestycjami rozbudowa Marconiego Mikołajka” – wiem zbyt mało by te tematy poruszać, to raz. Dwa – właścicielem Spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. jest samorząd województwa świętokrzyskiego. Jestem zbyt mały by mieć wpływ na decyzje zapadające na poziomie Samorządu województwa, ale czuję się na siłach by zajmować stanowisko i prezentować swój głos szczeblu naszego buskiego podwórka.

Mam nadzieję Obiektywny mieszkańcu, że w miarę rzeczowo odpowiedziałem na  komentarz szanownego internauty.

Na koniec jeszcze jedno stwierdzenie podsumowujące, a propos w pkt. 1 „ludzie to chcą bo gdyby nie chcieli to by zaraz były protesty ” – Co innego jest demokracja w teorii a co innego demokracja w praktyce, w tym przypadku buskiej. Jak wspomniałem powyżej, mój punkt widzenia na sprawy Buska przedstawiałem burmistrzowi Wąsowiczowi. Podobnie czyniłem będąc osobą podległą jego następcy, burmistrzowi Sikorze. 24 października 2013 r. opublikowałem na busko.com.pl artykuł „Karkołomny dostęp do rejonowej sprawiedliwości odnoszący się do sposobu prowadzenia przebudowy chodnika przy Sądzie Rejonowym w Busku-Zdroju. Miesiąc później wręczono mi wypowiedzenie pracy. Nie dziwię się więc, że mieszkańcy obawiają się mówić otwarcie o Busku i tym co się w mieście i gminie dzieje. 

 

zdjecia_sad_prace.jpg

zdjecia_sad_prace1.jpg

zdjecia_sad_prace2.jpg

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

10 odpowiedzi na “Ad vocem: Obiektywny mieszkaniec, 8XII2019”

 1. krecz pisze:

  no i wreszcie ktos napisal do pana redaktora i wreszcie pan redaktor z trudem stara sie ustosunkować do roznej tematyki mimo, ze nadal nie przyjmuje pan ze mieszkancy tego miasta dali obecnie nam zarzadzajacemu mandat do swoich planow, ktore glosil w swoim programie wyborczym i tak: 1 Panie redaktorze cos panu przypomne stadion klub sportowy czy wie pan za ktorego burmistrza podkreslam burmistrza stadion byl bardzo zaniedbany a klub dostawal najmniejsza subwencje? ciekawe czy pan zgadnie byl tylko taki jeden burmistrz co nie lubial pilki!!!! 2. Wreszcie pan przyznal skad niechec panska do obecnego burmistrza chyba nikt nie jest glupi ze za jedna rzecz sie nie wylatuje z pracy i kazdy cywiliziwany sad by pana do niej przywrocil 3. kiedys przysluchalem sie rozmowy pracownikow umig i jak pan mysli kiedy ocenili ze byla straszna bufonada i brak dostepu do wladz za obecnego czy poprzedniego? to pan mysle ze dobrze wie jak bylo. 4. wskazuje pan zdjecia budowy no panie Jarku widzial pan kiedys budowy? zeby bylo ladnie musi byc najpierw brzydko tak trudno to zauwazyc z tym sie boryka Krakow ,Warszawa i nasze Busko tez. 5. slusznie zauwazyl piszacy mała poprawka pis nie rzadzi rok a juz 5 lat chyba ze chodzi o uzdrowisko czyli rok i tu mam.pytanie do Pana czy nowy Prezes cos zrobil.przez rok? Tym bardziej z tego co czytalem poprzednik ponoc zostawil propozycje , a ktos sie z nich wycofal moze tu sie myle 6. widze ze czepia się Pan urzednikow, ktorzy pracuja w urzedzie i to smutne nie pluje sie w byłe wlasne gniazdo nieladnie Panie Jarku!!!! 7. A tekst ze jest pan za maly co do pisania o uzdrowisku bo wlascicielem jest samorzad wojewodzki to juz pan pojechal po bandzie. Wiec cos Panu napisze ,pamietam gdy prezesami byli Pan Sliwinski, sw pamieci Pan Oryniak i Legawiec, ludzie stad ktorzy rozslawili uzdrowisko na cala Polske i moze Europe bo byli stad a pan pisze takie bzdury zabolalo wie pan ze Pan nie ma wiedzy!!!! Na tylu tematach sie pan zna niby a jako buszczanin nie intetesuje sie Pan bo pan nie chce a wie Pan czemu bo tam sa niedoszli Pana pracodwawcy i nieladnie ich kopac tak Panie Jarku 8. Wszyscy polacy, ktorzy wyjechali na zachod i tu przyjeżdżają na tyle ile moga mowia wprost jest pieknie i tego sie trzymajmy. 9. Emigracja i miejsca pracy no tu juz totalny rozjazd moze sie myle ale za to jesli chodzi o miejsc pracy odpowiada wojewodzki i powiatowy urzad pracy. kopie pan tu Burmistrza ze jest winny ze mlodzi uciekaja a jak robi inwestycje i nowe miejsca pracy to sie to neguje ludzie poplatanie z pomieszaniem. Ale pisac kazdy moze w caly swiat i jeden dzien dluzej wazne ze sie ludzi nakręca i mami. 10. Musi byc plenta bo tu mnie Pan bardzo zaskoczyl i dla Pana pelen szacunek! Do tej pory wszedzie czytalem ze Pan Burmistrz W. czynil same dobre rzeczy a teraz czytam z niedowierzaniem ze byl Pan w wielu sprawach krytyczny. Zadaje wiec Panu pytanie czy jesli tak bylo ma pan na to jakies dokumenty, ktore by potwierdzily fakt szeregowego urzednika mogacego sie przeciwstawic legalnie wybranej wladzy czego zreszta Pan wymaga chyba od obecnych pracownikow umig.Panie Jarku ufam ze mi Pan udowodni, ze takie dokumenty Pan ma, bo kazdy dzis moze mowic ze sie przeciwstawial, za odwagą ida czyny. no i to by bylo na tyle

 2. Obiektywny mieszkaniec pisze:

  Pisze pan o działkach gminnych przy 73 tak jest to dobry pomysł np by gmina przystosowała je na inwestycje dla prywatnych firm lub by je sprzedawała gole lecz tez to ma zwolennikow i przeciwnikow choćby Pan radny Łukasz sprzeciwiał się by gmina sprzedawała jakiekolwiek działki. Ekologia ekologia dzisiaj nie stać dalej przykladowego Kowalskiego na elektryka lub nawet i hybryde,stan elektrykow i hybryd na 2019r to 7tys.
  Ciekawa liczba lecz to kropla w morzu patrząc jak Greenpeace chce do 2030r zamknąć kopalnię. Z szacunkiem do pana ale niektórzy ekolodzy typu mała szalona Greta lub Pan Kossakowski z Zielonych no nie znają realiów życia w krajach bloku wschodniego.
  Nie patrzmy na ranginki GUS bo to są niedokładne rankingi już było gdzie zwykły nauczyciel dostaje 4,5tys A dyplomowany po 8tys+ A jakie są realia płacy dla nauczycieli ten dobrze wie.
  1.Teżnia: większość ludzi już ma internet na stronie umig z łatwością można dużo znaleźć informacji lecz tez komunikacja ta wiedza mieszkańców to też problem. W mojej ocenie miasto razem z mediami z portalem pana Ciszewskiego ,z echem i z pana portalem powinny tworzyć dobry trzon informacyjny np sondaże komu to się podoba komu tamto. Przykład w Bochni z teżnia też pokazuje że jest problem z komunikacją były domysły czy teżnia jest szkodliwa dla zabytkowego parku Planty,zrobiono badania jest okej i teznia się buduje. Odkąd pamietam z zalewem Radzanowskim był problem teraz dopiero coś się rusza działki są już sprzedawane pod inwestycje może coś się ruszy. Co do rewitalizacji parku mam nadzieję że to się uda i to będzie inwestycja na lata ,narazie w remoncie jest wschodnia część zobaczymy jak to będzie wyglądać.
  2.Stadion: na przestrzeni lat ten stadion się zmienił kiedyś pamiętam jak był problem by Związek dopuścił ten stadion do ligówek bo stwarzał niebezpieczeństwo hah. Z tego co się orientuję i pamiętam to stadion przed dzisiejszą budowa był otwarty do godz 21 potem przyjeżdżał ochrona robili patrol czy wszystko gra i zamykali go do rana. To wszystko to wymogi bezpieczeństwa niestety Busko jak i wszystkie miasta w Polsce słynna z wandalizmu. Niestety polska piłka ma swoje zwloty i upadki i żeby mieć osiągi to trzeba zainwestować pieniążki i trzeba umieć zarządzać tymi pieniażkami bo drugi sezon w 3lidze w 2006/7 pokazał jak to jest i zaliczyliśmy degradację do B klasy A od sezonu 2012/13 gramy w 4lidze były predyspozycje by wejść do 3ligi ale niestety trzeba uważać by się to znowu nie powtórzylo. Dla mnie dla fana piłki noznej to jest coś takie szok Busko grało z ekipami ktore byly nawet w ekstraklasie Stalówka Motor Stal Rzeszów KSZO. Robert Lewandowski przebył trochę tej piłkarskiej drogi z Partyzant Varsovia rezerwy Legii Znicz Lech dzisiaj chłopak gra w Monachium lecz zaczynał w klubiku z B klasy więc może i z Buska ktoś będzie sobie tak grał hah. Ja jestem za tym by wspierać tu wszystkie dyscypliny od piłki kopanej po zespół Perfekta.
  3.Kościuszki/Pułaskiego..Słyszałem Z opowiadań że właśnie Pan sadził te drzewa dobra robota i sam nawet posadze kilka drzew jak już cała ta budowa zostanie skończona. Pamiętam te stare łąki też mi jest żal tych drzew przy przedszkolu lecz też pamiętam jak to miejsce było też miejscem okolicznych imprez to wieczorem było tam strach chodzić z psem. „Miejsc parkingowych w tej okolicy jest chyba dostatek, więc nie wiem czy budowa kolejnych jest zasadna” niestety jest pan w błędzie. „Cały szczyt” cala ulica osiedla Kosciuszki jest oblegana czy to samochodami mieszkancow czy samochochodami petentow jak i pracownikow sadu czy MOPSu. Owszem są parkingi Sąd MOPS ale te parkingi są oblegane przez samochody pracowników. Nawet pan radny chcial parking pod swoją 11 bo jest problem. WC/szatnia przy przedszkolu? Tylko kto miałby tym zarządzać? Mi się bardzo podoba WC/szalet przy ulicy Kusocińskiego patrząc że była tam ta pustka to dobry pomysł.
  4. Niestety są różni włodarze A na Bycoku przydałyby się jakieś schody bo jest naprawdę niebezpiecznie.
  5. Teraz to już pan pojechał z kopalnią odkrywkową w Bełchatowie hah. Niestety problem z wydatkami jest nie tylko w Busku i trzeba się z tym liczyć. Busko to też miasto dla ludzi a nie tylko kuracjuszy więc póki są dotacje z UE to trzeba korzystać ale z głową.
  6. Emigracja. Zgadzam się z panem lecz Pan Szydłowski miał chora wizję wyższej szkoły w Żernikach A patrząc jaka jest dzisiaj młodzież to by ten pomysł był totalna klapa.
  7. Niestety minie jeszcze kilka dobrych lat zanim coś dogonimy na zachodzie.
  Co do tych inwestycji w Uzdrowisku SA no też Pan powinien o tym pisać w końcu dyrektorem Buskowianki jest rywalka pana Sikory więc wypadało by napisać też o takich kwestiach.
  No niestety samorządowcy są różni obaj pana zdegradowali za krytykę ale tak jest wszędzie czy to Busko Kielce czy Warszawa.

 3. Avi pisze:

  Kruku skończ z ta propaganda

 4. Do powyżej pisze:

  Zamknij ryj kretynie avi srawi jedz do matki do lisowa

 5. Jowita pisze:

  Przestańcie kłamać wy chorzy propagandzisci wy nic nie wiecie chodźcie dalej na tym pasku tej władzy. Jest demokracja ten portal jest dla buskowianinow A nie dla agentury tej wladzy

 6. Andrzej pisze:

  Kobieto uspokoj się

 7. garden pisze:

  Jowita ma racje

 8. Do Jowita pisze:

  O, widzę że doszłaś do siebie po świętach i znowu zaczynasz swoje 🙂

 9. do krecza pisze:

  Co punktu 9: Ani powiat, ani województwo, czy gmina nie tworzy miejsc pracy! Urzędy pracy nie tworzą  miejsc pracy!!!
  Natomiast władze samorządowe wymienionych szczebli mogą pomóc przedsiębiorcom w tworzeniu miejsc pracy budują c infrastrukturę (u nas brak obwodnicy Dobrowody) oraz OBNIŻAJĄC PODATKI. Jest oczywiste, że każdy kto ma zgromadzony kapitał i chce go mądrze zainwestować zbuduje Zakład tam, gdzie woda i podatki lokalne nie są droższe, niż w Warszawie. Czyli nie w Busku.

 10. Marek pisze:

  Pan Dyrektor Szpitala ZOZ w Busku-Zdroju Grzegorz Lasak, chwali się na Facebook-u oraz na stronie szpitala następującym faktem:

  „Z satysfakcją informujemy, że od 1 stycznia 2020 roku, pacę w naszym szpitalu podejmie funkcjonariusz policji sierż. szt. Robert Matusik. Pan Robert, poza obowiązkami które wykonuje jako policjant, będzie zatrudniony dodatkowo na stanowisko kierowcy w szpitalu. Jako funkcjonariusz policji służy na co dzień naszym mieszkańcom dbając o ich bezpieczeństwo czy mienie, a już niebawem będzie służyć także naszym pacjentom jako kierowca transportu szpitalnego. Osoba Pana Roberta Matusika jest przykładem nowoczesnej aktywności zawodowej. Witamy w naszym szpitalu.”

  http://szpitalbusko.pl/policjant-takze-w-sluzbie-pacjentom,,0,1,1,1,371,n.html

  Jest tyle osób bezrobotnych, które nie mają jakiejkolwiek pracy. Czy zatrudnianie policjanta na kolejnym etacie nie jest aby skandalem? Moim zdaniem tak. Ten policjant ma już pracę za godziwym, wysokim wynagrodzeniem i zapewnioną wcześniejszą emeryturę. Uważam, że można było powierzyć ten etat innej osobie, która nie ma żadnej pracy, żadnego źródła dochodu. Dawanie pracy komuś, kto już ma zatrudnienie i nazywanie tego „przykładem nowoczesnej aktywności zawodowej” jest w mojej ocenie „szyderstwem” i „kpiną” z osób, które pozostają na bezrobociu. Tak ja to odczuwam i odbieram. Jakie były kryteria naboru przy zatrudnianiu na to stanowisko pracy, przy zatrudnianiu tego policjanta? Można się domyślać… No cóż, ja mam na ten temat swoje własne zdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl