28. Finał WOŚP w Busku-Zdroju! - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

28. Finał WOŚP w Busku-Zdroju!

10 stycznia 2020 | busko.com.pl 08.01.2019 / Jarosław Kruk 09.01.2019/ A10.01.2020 | | 19 komentarzy

Po raz kolejny Busko-Zdrój 12 stycznia 2020r. od godz. 15:00 zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku środki zebrane podczas finału, orkiestra przeznaczy na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia w DZIECIĘCEJ MEDYCYNY ZABIEGOWEJ! informuje portal busko.com.pl

źródło: busko.com.pl

W trakcie 28. Finału w Buskim Samorządowym Centrum Kultury będą:

  • prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży
  • pokaz Harcerskiej Grupy Ratowniczej
  • pokaz karate Kyokushin Marka Praska
  • stoiska kulinarne
  • licytacje
  • grill z Buskim Stowarzyszeniem Motocyklowym
  • o godz. 18:30 koncert zespołu NIDZIANIE
  • o godz. 19:00 koncert zespołu CROSSROAD

źródło: busko.com.pl

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

19 odpowiedzi na “28. Finał WOŚP w Busku-Zdroju!”

 1. Agnieszka do redakcji pisze:

  Dziękuję😊😊
  Pozdrawiam😊😊

 2. Marcin pisze:

  Oooo WOŚP kto by się spodziewał tego tu heh

 3. Krecz pisze:

  Brawo Panie Jurku za zamieszczona informacje, możemy sie w wielu sprawach spierac ale to ze tu jest ta informacja za to.dziekuje

 4. Max pisze:

  No szacun. Nie spodziewałem się tego tutaj.

 5. Porażką Buska jest mentalność jego mieszkańców pisze:

  To buskie debilne społeczeństwo dalej za tym szkoda gadać

 6. do powyżej pisze:

  Radny Łukasz też krytykował WOŚP zawiść tak samo jak ty

 7. Normalne Busko pisze:

  Rozumiem można przyziac się Juras pokaż kwity lecz Juras coś robi i to widać np sprzęty w szpitalach itp.
  Caritas ma małą promocję i tych akcji wgl nie widać.

 8. Do: Normalne Busko pisze:

  A widziałeś chociaż jedną naklejkę Caritasu na sprzęcie w szpitalu?
  Caritas trzepie kasę na ciuchach używanych. Tylko gdzie ta kasa?

 9. naród głupi wszystko kupi, nawet Żytniaka plagiat Winterhilfswerk, czyli nazistowskiej pomocy zimowej zapoczątkowanej przez Goebbelsa i NSDAP jesienią 1933 pisze:

  Skoro są tacy co chcą żeby Żytniakowi dać Nobla za Wielką Kapelę Świątecznej Pomocy to chyba najpierw powinni dać Nobla Goebbelsowi i NSDPA za „Pomoc Zimową”, bo to oni wymyślili i organizowali od 1933 Winterhilfswerk by nieść pomoc potrzebującym w Rzeszy. Mądrzy wiedzą czym była Winterhilfswerk. Historycy Karol Grünberg i Bolesław Otręba tak opisywali Winterhilfswerk w swojej pracy: organizowano różnorodne akcje, mające na względzie integrację obywateli Rzeszy wokół zadań, jakie wyznaczyła NSDAP. Tak na przykład Goebbels ogłosił jesienią 1933 roku akcję tzw. pomocy zimowej („Winterhilfswerk”), pomyślaną jako świadczenie na rzecz bezrobotnych i ich rodzin. Akcja została tak rozpowszechniona, iż stała się składnikiem życia codziennego. Co miesiąc sprzedawano nalepki, które nabywcy natychmiast umieszczali na drzwiach wejściowych do mieszkań, aby uchronić się przed natarczywością kwestarzy. Zbiórki prowadzono także na ulicach, a uczestniczyli w nich ludzie znani z ekranów kin, sportowcy i przywódcy partyjni. „Deutsche Allgemeine Zeitung” z 4 grudnia 1938 roku donosiła, że jeden z punktów zbiórki darów obsługiwany był przez ministra spraw zagranicznych von Ribbentropa. Minister, jak relacjonuje gazeta, wyraził zadowolenie z ofiarności berlińczyków. Link:http://niezwykle.com/pomoc-zimowa-winterhilfswerk/. Inne narody znają lepiej historię i nie powielają hitlerowskich wzorców.

 10. Pomoc Zimowa, czyli jak Hitler okradał Niemców pod pretekstem… akcji charytatywnej pisze:

  Dodatkowe informacje o nazistowskiej „Pomocy Zimowej” przedstawione przez Rogera Moorhouse’a w książce „Trzecia Rzesza w 100 przedmiotach” można przeczytać pod adresem https://ciekawostkihistoryczne.pl/2019/06/30/pomoc-zimowa-czyli-jak-hitler-okradal-niemcow-pod-pretekstem-akcji-charytatywnej/ . Fragment tego wpisu: Jednym z charakterystycznych elementów życia w III Rzeszy były liczne kwesty uliczne na Pomoc Zimową (Winterhilfswerk). Ta ogólnokrajowa akcja charytatywna niewiele miała jednak wspólnego z wspieraniem potrzebujących – chodziło przede wszystkim o… załatanie dziury budżetowej.

  Wszystko rozpoczynało się co roku w październiku od specjalnego przemówienia Hitlera. Führer wychwalał wówczas cnoty niemieckiej wspólnoty narodowej (Volksgemeinschaft) i jej rzekomo nieograniczoną chęć niesienia pomocy tym spośród jej członków, którzy znajdowali się w trudnej sytuacji życiowej.

  Po takiej zachęcie mobilizowano lokalne komórki partyjne w całym kraju do sześciomiesięcznej zbiórki datków, w której prym wiedli młodzi ludzie z Hitlerjugend i Związku Niemieckich Dziewcząt (Bund Deutscher Mädel).

  W całym kraju rozlegało się grzechotanie puszek – często oznaczonych nazwą regionu lub okręgu partyjnego (Gau) – które miało zachęcać potencjalnych ofiarodawców do hojności. W samym tylko Berlinie angażowano do udziału w akcji 75 tysięcy osób. Nic dziwnego zatem, że przeciwnicy nazistów nazywali ją „zorganizowanym rozbojem w biały dzień”.

  Czyniono różne starania, by ułatwić Niemcom przełknięcie tej gorzkiej pigułki. W zbieraniu pieniędzy do puszek brały udział znane osobistości i wysocy funkcjonariusze partyjni, a darczyńcom wręczano czasami w podzięce rozmaite drobiazgi, takie jak znaczki z wizerunkami zwierząt lub herbami miast. Wielokrotne datki pozwalały zebrać całą kolekcję takich pamiątek.

 11. 666Ave S pisze:

  Łukasz Nowak pisze farmazony niczym jak Zbych Stonoga

 12. Hahahahahag pisze:

  Jan Paweł Drugi lubi Łukasza Nowaka

 13. ... pisze:

  Jan Paweł Drugi to jebany pedofil

 14. Jenaccvvv pisze:

  Matko boska kurwoooo

 15. Hyhyhhyhyhhhyhyhuuyju pisze:

  Jebać Łukasza Szumilasa niech ojciec Marian wali kuca w myślach myśląc że miał dobrego synka

 16. Mieszkaniec Siesławic pisze:

  Pamietam gdy Łukasz Nowak miał 5 lat to jego zapijaczony ojciec rzucał nim o stodoła więc dzisiaj Łukasz tak odpierdala że nawet wyzywa policjantów bo karali gdy był malym bąkiem

 17. Matka Kurka ujawnia informacje o WOŚP. „Trzy finały nierozliczone. Na koncie setki milionów złotych”. pisze:

  „W tej chwili na koncie WOŚP znajduje się około 200 milionów nie wydanych na sprzęt pieniędzy. W tym czasie rosną odsetki w granicach 2-4 milionów, które nigdy nie idą na cele zbiórki, ale na organizację „eventów”” itd, itd link: https://niezalezna.pl/305599-matka-kurka-ujawnia-informacje-o-wosp-trzy-finaly-nierozliczone-na-koncie-setki-milionow-zlotych
  Jak przekazuje, „do dziś nie są rozliczone trzy kolejne „Finały” WOŚP, gdzie zebrano ponad 400 milionów złotych”. Wątpliwości wokół „charytatywnej działalności” Jerzego Owsiaka przybywa z każdym rokiem. Co budzi największe kontrowersje? Bloger Matka Kurka pisze, że „Owsiak stworzył gigantyczny biznes rodzinny za publiczne i społeczne pieniądze, wydawane na organizację „Finałów””. – Ratowanie zdrowia i życia dzieci w tej propagandowej i finansowej piramidzie jest ostatnim i najmniej istotnym ogniwem dopiętym na alibi – czytamy na kontrowersje.net.
  Tym razem bloger Matka Kurka zwrócił uwagę na niezwykle dziwną kwestię dotyczącą kosztów organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podaje, że struktura WOŚP i przyległych fundacji wygląda następująco: „zebrać jak najwięcej pieniędzy i nie wydawać tak długo jak się da”.

 18. Do tych którzy są przeciwni temu co robi Owsiak i WOŚP pisze:

  To czym tobie lub twojemu dziecku zrobią badania w szpitalu? Może Owsiak i trzepie kasę ale przynajmniej widać też efekt w szpitalach. Jesteś przeciwny tej akcji? Więc jak wylądujesz w szpitalu to odmów badania sprzętem z serduszkiem. Co wtedy? Pozostanie ci modlitwa do matki boskiej albo do samego boska (klecha się ucieszy bo dasz 5 dych albo stówę w intencji wyzdrowienia). Ewentualnie różaniec w łapę i klepanie zdrowasiek samemu, może bosek się zlituje i cię uzdrowi. Ale za różaniec i tak cię opodatkują.

  eH, rzygać się chce jak widzę czytam brednie pisane przez katoprawicowców. XXI wiek a pisy tak łby popsuły.

 19. Hhihiii pisze:

  Nawet i rzecznik PIS dzisiaj Radosław Fogiel w Polsacie News przykleił sobie serduszko WOŚP <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl