🏆 Karolina Kolarz - 16-letnia mistrzyni świata juniorek z Buska wygrała mistrzostwa Polski i jedzie na mistrzostwa świata kobiet! - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

🏆 Karolina Kolarz – 16-letnia mistrzyni świata juniorek z Buska wygrała mistrzostwa Polski i jedzie na mistrzostwa świata kobiet!

22 sierpnia 2022 | | | 0 komentarzy

Okręg lubelski PZW i miasto Bychawa po raz drugi z rzędu gościli Indywidualne Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym, które odbyły się już po raz 69-ty! Spośród puli 10 kompletów medali w pięciu kategoriach wiekowych, które są do zdobycia na rzutowych mistrzostwach Polski, reprezentacja okręgu Kielce – z ośmioma zawodnikami z Buska-Zdroju w składzie – zdobyła aż 13 medali, wygrywając po raz jedenasty w ciągu ostatnich 13 lat klasyfikację medalową mistrzostw. informuje portal busko.com.pl

W reprezentacji okręgu kieleckiego PZW znalazło się ośmioro zawodników z Buska-Zdroju (koło PZW w Busku-Zdroju), tj. mężczyźni Jacek i Maciej Kuza oraz Mariusz Janik, kobieta Renata Kuza, juniorki Natalia i Karolina Kolarz oraz kadeci do 14 lat – Filip i Antoni Wilkus.

Spośród puli 10 kompletów medali w pięciu kategoriach wiekowych, które są do zdobycia na rzutowych mistrzostwach Polski, reprezentacja okręgu Kielce zdobyła aż 13 medali (5 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych), wygrywając po raz jedenasty w ciągu ostatnich 13 lat klasyfikację medalową mistrzostw. Na kolejnych miejscach uplasowały się reprezentacje okręgu podlaskiego (3 zł – 1 sr – 1 br), mazowieckiego (1 zł – 2 sr – 2 br), bydgoskiego (1 zł), katowickiego (2sr – 1 br), lubelskiego (2 sr) i legnickiego (1 br). Buscy zawodnicy zdobyli 9 medali (5 zł, 2 sr i 2 br).

Mimo upływu lat ponownie najlepiej w naszej reprezentacji wystartował aktualny mistrz świata mężczyzn we wszystkich trzech wielobojach rozgrywanych na zawodach rzutowych (Budapeszt, wrzesień 2021 r.) – Jacek Kuza.

W najbardziej prestiżowym 5-boju dał się pokonać jedynie młodszemu o 37 lat (!) Patrykowi Sapigórskiemu z okręgu mazowieckiego. Zwyciężył natomiast w dwóch pozostałych wielobojach, w tym w 2-boju odległościowym (wcześniej 7-boju), w którym nie schodzi z podium od 1995 roku, tj. 28 lat, a mistrzem Polski został po raz piętnasty! W wieloboju tym wygrał tym razem minimalnie, bo o zaledwie 0,375 pkt przed Karolem Sapigórskiem z Mazowsza i o 5 pkt przed Janem Kitą z koła w Brodach. W 2-boju multiplikatorowym nasz senior zwyciężył przed wspomnianym Janem Kitą (który oddał najdłuższy rzut całych zawodów oburącz ciężarkiem 18 gram kołowrotkiem multiplikatorowym – 110,93 m, co ciekawe, aż o blisko 7 metrów lepszy od najdłuższego rzutu zawodów analogicznym sprzętem, ale kołowrotkiem spinningowym! – Tomasz Kościelniak – 104,15 m).

1.: Medale zdobyte przez naszych reprezentantów na mistrzostwach Polski.
2.: Reprezentanci koła PZW w Busku-Zdroju na mistrzostwa Polski Od lewej: Renata Kuza, Filip Wilkus, Maciej Kuza, Natalia i Karolina Kolarz oraz Jacek Kuza.
3.: Najlepsza trójka w 5-boju mężczyzn: od lewej Patryk Sapigórski, Jacek Kuza i Michał Sapigórski
4.: Najlepsze w Polsce juniorki; od lewej Karolina Kolarz, Zuzanna Użlis i Natalia Kolarz

Nie zawiodła oczekiwań nasza aktualna mistrzyni świata juniorek (Budapeszt – lipec 2022 r.) i rekordzistka Polski w 3-boju spinningowym – 16-letnia Karolina Kolarz. Pewnie i z wysokimi wynikami 276,42 i 446,53 pkt zwyciężyła w obu rozgrywanych przez juniorki wielobojach tj. w 3-boju i w 5-boju. Pokonała swoją starszą siostrę Natalię Kolarz i Zuzannę Użlis z Mazowsza, które zamieniły się na II i III stopniu podium w obu tych wielobojach. Najbardziej spektakularnym efektem wyczynu Karoliny Kolarz, nie tylko na mistrzostwach Polski w Bychawie, ale w ciągu całego sezonu, w tym zwłaszcza na mistrzostwach świata juniorów w Budapeszcie, jest powołanie jej do składu reprezentacji PZW na mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn, które na początku września odbędą się w Tallinie (Estonia). Wielkie gratulacje!

Po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią Covid-19 i kontuzją, do rywalizacji na mistrzostwach Polski wróciła… – cały artykuł na źródłowej stronie busko.com.pl♂

◙ Podobne informacje:

Wielki i niespodziewany sukces buskiej 16-latki. Karolina Kolarz mistrzynią świata juniorek w castingu! Świetny występ reprezentacji PZW na mistrzostwach w Budapeszcie.

68. Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym. Znakomity występ castingowców z Buska-Zdroju. Kolejne tytuły i medale.

bcpl: Życiowy sukces Jacka Kuzy. Kolejne medale dla Magdaleny Kuza. Świetny występ reprezentacji PZW na 46. Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Rzutowym

Jacek Kuza Mistrzem Świata! Buskowianin nr 1 w wędkarstwie rzutowym! Srebro i brąz dla Magdaleny Kuza!

MS: Mistrzyni w wędkarstwie rzutowym. Magdalena Kuza: To jest wędkarstwo bez łowienia ryb

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.